لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۸

زوی کان: اگر تحریم‌ها برای مردم زیانبار است، مسئولیت آن با جمهوری اسلامی است


پرزیدنت ترامپ با خروج از توافق هسته‌ای با ایران دستور به بازگشت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی داده است
پرزیدنت ترامپ با خروج از توافق هسته‌ای با ایران دستور به بازگشت تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی داده است

«زوی کان» تحلیلگر ارشد مسائل ایران در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در مقاله‌ای با استناد به گزارش اخیر جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران ادامه و افزایش نقض حقوق بشر در ایران را مورد بررسی قرار داده است.

آقای کان اما در بخشی از این مقاله از اشاره جاوید رحمان به تحریم‌ها به عنوان تشدید کننده نقض حقوق بشر در ایران انتقاد کرده و آن را «گمراه کننده» دانسته است.

این تحلیلگر ارشد مسائل ایران در بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها می‌نویسد همان طور که پیش از این برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفته است جمهوری اسلامی با تاسیس شرکت‌های صوری و جعلی در پوشش خیریه اقدام به دور زدن تحریم‌ها می‌کند. زوی کان تاکید می‌کند که اگر در نهایت تحریم‌ها برای مردم ایران مشکلاتی به وجود آورده، مسئولیت آن با جمهوری اسلامی است نه آمریکا.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران پیش از این در گفتگو با ستاره درخشش، رئیس بخش فارسی صدای آمریکا به طور مفصل توضیح داده بود که دلیل مشکلات بر سر راه ارسال محموله‌های بشردوستانه به ایران تبعیت نکردن بانک‌های ایران از قوانین بین‌المللی و حضور شرکت‌های صوری حکومتی است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG