لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۲

چرا آمریکا ممکن است به فیلیپین تسلیحات نفروشد


مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در کنار رئیس جمهوری فیلیپین
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در کنار رئیس جمهوری فیلیپین

بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزیر خارجه فیلیپین می گوید کشورش برای تقویت توان دفاعی‌ قصد خرید تسلیحات آمریکایی را دارد. اگر چه دو کشور در ۷۰ سال گذشته همکاری نزدیکی در امور امنیتی داشته اند، اما کارشناسان در آسیا می گویند هزینه ها و نگرانی ها امنیتی فراگیر تحقق هرگونه قرارداد تسلیحاتی را دشوار کرده است.

تئودورو لوکسین، وزیر خارجه فیلیپین، در کنفرانس خبری در مانیل گفت او و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، «حمایت حیاتی» ایالات متحده از نوسازی ارتش فیلیپین را به بحث گذاشتند.

اما مقام های آمریکایی نگرانند که رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین، از تسلیحات آمریکایی در کارزار مرگبارش در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در آن کشور استفاده کند. دوترته ممکن است برای پرهیز از به هم خوردن دوستی سه ساله اش با چین از خرید تسلیحات جدید از آمریکا پرهیز کند.

آمریکا فقط به شرکای دیرینش در منطقه مانند استرالیا، سنگاپور و تایوان تسلیحات فوق پیشرفته مانند هواپیماهای نظامی می فروشد.

آن شرکا از «قانون کنترل صادرات تسلیحات آمریکا» اطلاع دارند، می توانند میلیاردها دلار هزینه این تسلیحات را بپردازند و از آن ها علیه مردم خودشان استفاده نمی کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG