لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کاهش چشمگیر فروش رستوران‌ها در پی گرانی گوشت

کاهش چشمگیر فروش رستوران‌ها در پی گرانی گوشت

حسن امیریان، رئیس اتحادیه رستوران‌داران مشهد گفت: افزایش قیمت گوشت سبب کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی فروش رستوران‌داران شده است.

رئیس اتحادیه رستوران‌داران مشهد در خصوص مشکلات موجود در بازار تصریح کرد: در حال حاضر مشکل ما گرانی گوشت و روغن است. روغنی که قیمت آن شش ماه پیش ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان بوده هم‌اکنون با قیمت ۱۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

امیریان عنوان کرد: در جدیدترین قیمت مصوب اعلام شده فقط گرانی گوشت لحاظ شده و در قیمت مصوب جدید ۲۰ درصد افزایش حقوق کارگران نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: همشهری

افزایش خشونت علیه زنان در ایران

رضا جعفری رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ایران از افزایش خشونت علیه زنان خبر داد و گفت شناسایی و گزارش موارد معلول آزاری، سالمندآزاری و همسرآزاری از جمله خشونت علیه زنان به دلیل رشد خدمات اورژانس اجتماعی و افزایش آگاهی مردم به طور متوسط ۲۰ درصد افزایش یافته است و باید پذیرفت كه این آمار به معنای تثبیت واقعیت تلخ «افزایش خشونت علیه زنان» است كه صرفا بخش ناچیزی از آن به گزارش‌های رسمی راه پیدا می‌كند.

به گفته وی مطالعات بهزیستی هم نشان می‌دهد كه در خانواده‌هایی كه نسبت به همسر خشونت اعمال می‌شود، كودكان نیز حتما در معرض خشونت قرار می‌گیرند.

منبع: روزنامه اعتماد

افزایش قیمت شکر در ایران

در روز‌های پایانی سال، دومین افزایش قیمت به شکر رسیده و بهای آن در سه ماه اخیر ۷۰ درصد افزایش یافته‌است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، این افزایش قیمت چند دلیل عمده دارد که از آن جمله می‌توان به کاهش ۱۲۰ درصدی تولید شکر در ۱۰ ماهه سال جاری در مقایسه با پایان سال گذشته اشاره کرد.

قاسمعلی حسنی، دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی، انحصار در توزیع شکر را نیز عامل دیگری در افزایش قیمت شکر عنوان کرد و گفت: قیمت عمده‌فروشی هر کیلوگرم شکر روی تریلی به ۵۶۰۰ تومان و در سطح عمده فروشی به ۶۰۰۰ تومان تا ۶۲۰۰ تومان رسیده، این در حالی است که در چند ماه گذشته، این محصول کمتر از ۳۰۰۰ تومان قیمت داشت.

منبع: روزنامه جوان

کشف بیش از ۱۹ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در ایران

کشف مواد مخدر شیشه در ایران
کشف مواد مخدر شیشه در ایران

ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مجموع کشفیات هفته مزبور، ۱۹۰۱۴ کیلوگرم می‌باشد که نسبت به هفته گذشته که ۱۲۵۰۷ کیلوگرم بوده ۳۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد. بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۴۹۴۷ کیلوگرم بوده است که ۷۹ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی گفت: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۸۰.۵ درصد است.

منبع: خبرگزاری میزان

تاخیر یک ساله در پرداخت مطالبات پرستاران دامغان

علی جهانیان، رئیس نظام پرستاری دامغان، از تاخیر یک ساله پرداخت مطالبات معوقه پرستاران دامغان خبر داد و گفت: آخرین پرداختی معوقات پرستاران دامغان در قالب طرح قاصدک که شامل اضافه کار و کارانه نیروهای پرستاری و از جمله طرح‌های سازمان نظام سلامت کشور است مربوط به بهمن ۹۶ است که حدود یک سال از آخرین پرداخت می‌گذرد.

وی گفت مبلغ طرح قاصدک پرستاران طبق کارکرد ماهانه هر پرستار تعیین می‌شود که مبلغ ماهانه آن بین ۲ تا ۱۲ میلیون ریال متغیر است و میزان طلبکاری پرستاران، پزشکان و نیروهای خدماتی در دامغان طبق طرح قاصدک، حدود ۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

جهانیان خاطرنشان کرد: پرداخت معوقات طرح قاصدک به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که علت به تعویق افتادن آن بدهی ۸۰ میلیارد ریالی سازمان‌های بیمه به بیمارستان ولایت دامغان عنوان شده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

XS
SM
MD
LG