لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| حقوق یک کارگر تنها کفاف ۱۰ روز از ماه را می‌دهد

حقوق یک کارگر تنها کفاف ۱۰ روز از ماه را می‌دهد

علی اصلانی عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار از اوضاع نابسامان معیشتی کارگران گفت و خاطرنشان کرد: اوضاع کارگران در این شرایط خوب نیست و مثلا ۹۰ درصد کارگران این روزها از خوردن گوشت محروم هستند زیرا حقوق آنها کفاف خرید گوشت را نمی‌دهد.

وی اظهار کرد: متاسفانه با توجه به شرایط اخیر فاصله بین خط فقر و تورم به ۵۳ درصد رسیده است و در این شرایط حقوق یک کارگر کفاف ۱۰ روز از ماه را می‌دهد و در این وضعیت نزدیک شدن ایام عید هم بر هزینه‌های کارگران می‌افزاید و این مشکلات را دو چندان می‌کند بنابراین افزایش ۲۰ درصدی دستمزد که برای سال ۹۸ تعیین شده است نمی‌تواند این فاصله‌ها را جبران کند.

منبع: همشهری

دستفروشان فقط کالای ایرانی بفروشند

آرشیو
آرشیو

شورای شهر تهران روز گذشته ۲۳ بهمن یک فوریت طرح ساماندهی مشاغل سیار و دستفروشان در شهر را با ۱۲ رای موافق تصویب کرد. طرحی که با وجود موافقان و مخالفان گسترده‌اش قرار است به وضع دستفروشان، وانت‌های باری و ون‌های سیار سروسامان بدهد.

یکی از بندهای این مصوبه آن است که شهرداری اجازه دارد در فضاهای عمومی اجازه فعالیت به دستفروشان به شرط فروش کالای ایرانی را بدهد که این پیشنهاد با ۱۷ رای موافق به تصویب رسید.

حجت نظری، از اعضای شورای شهر نیز گفت نظارتی بر فعالیت شهرادری نمی‌شود و برخی از عوامل شهرداری اقدام به اخذ وجوه متفاوت از این افراد می‌کنند و عملا این پول به حساب شهرداری واریز نمی‌شود .

منبع: شهروند

امسال کمتر از ۸۰۰ تاکسی نوسازی شده است

آرشیو
آرشیو

علیرضا قنادان مدیرعامل تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه قرار بود امسال ۱۰ هزار تاکسی نوسازی شود، گفت: در ۱۱ ماه گذشته کمتر از ۸۰۰ تاکسی نوسازی شده است.

وی گفت: ثبت‌نام‌های لازم برای نوسازی انجام شده، پیگیری‌ها صورت گرفته و جلساتی هم برگزار شده اما تاکنون اتفاق خاصی رخ نداده است.

منبع: خبرگزاری فارس

سیلاب همچنان، رفیع و بستان خوزستان را تهدید می‌كند

سیل خوزستان
سیل خوزستان

غلامعباس هزاریان فرماندار دشت آزادگان گفت: خطر همچنان سیلاب در بخش «رفیع» شهرستان هویزه و شهر «بستان» شهرستان دشت آزادگان را تهدید می‌كند.

وی گفت: تنها درصد كمی از كارها در جلوگیری از سیلاب موثر بود و بیشتر وضعیت بافت منطقه و شیب زمین ها باعث شده بود كه مردم با مشكل كمتری مواجه شوند. با توجه به شرایط موجود و لایروبی نشدن رودخانه‌ها باید بپذیریم كه بستان و رفیع حتما زیر آب می روند.

منبع: کیهان

XS
SM
MD
LG