لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

واقعیت‌هایی از داخل ایران| خسارت میلیاردی به اراضی کشاورزی استان خوزستان

خسارت میلیاردی به اراضی کشاورزی استان خوزستان

کیخسرو چنگلوایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در سیلاب اخیر خوزستان بالغ بر ۳۳ هزار هکتار از مزارع استان به زیر آب رفت و تاکنون بر اساس برآوردهای انجام گرفته، حدود ۲۵۰ میلیارد تومان خسارت به اراضی کشاورزی استان در اثر سیلاب خسارت وارد شده است.

وی افزود: این اراضی در سیلاب اخیر دچار آبگرفتگی شده‌اند و پس از گذشت بیش از ۵ یا ۶ روز از وقوع سیلاب‌ها همچنان زیر آب مانده‌اند.

منبع: ایسنا

مسمومیت ۸۳ نفر بر اثر آلودگی آب در کردستان

آلودگی آب آشامیدنی- آرشیو
آلودگی آب آشامیدنی- آرشیو

آرش رشیدی رئیس شبکه بهداشت شهرستان بانه با اشاره به مسمومیت ۸۳ نفر بر اثرمصرف آب آلوده گفت: از این تعداد ۲۸ نفر در روستای سبدلوی شهرستان بانه و ۵۵ نفر از اهالی روستای زاغه دیواندره راهی بیمارستان شدند.

وی افزود: عامل مصمومیت ۲۸ نفر را بارش‌های شدید باران در هفته گذشته و نفوذ حجم زیاد آب به داخل مخزن اصلی آب مصرفی روستای سبدلو اعلام کرد.

منبع: جام جم آنلاین

کاهش تولید گوشت قرمز در ایران

آرشیو
آرشیو

مرکز آمار ایران با مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های کشور در پاییز سال ۱۳۹۷ با عملکرد فصل مشابه سال ۱۳۹۶ اعلام کرد که تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور ۲۰ درصد کاهش یافته است.

کاهش مقدار تولید گوشت نسبت به فصل مشابه سال قبل برای گوسفند و بره ۲۲ درصد، برای بز و بزغاله ۱۴ درصد، برای گاو و گوساله ۱۸ درصد، برای گاومیش و بچه گاومیش ۲۳ درصد و برای شتر و بچه شتر ۴۴ درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

افزایش هزینه تولید در بخش صنعت

کارخانه در ایران- آرشیو
کارخانه در ایران- آرشیو

شاخص قيمت توليدكننده بخش صنعت در فصل پاییز ١٣٩٧ به عدد ۴۲۰.۴ رسيد كه نسبت به شاخص فصل قبل، ٢٣.٥ درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل، ٧٣.٢ درصد افزايش داشته است.

شاخص قیمت تولیدکننده "تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم تریلر" با ۱۴.۷ درصد،"صنایع محصولات شیمیایی" با ۲۶.۵ درصد،" صنایع مواد غذایی و آشامیدنی" با ١١.٧ درصد،"تولید سایر محصولات کانی غیر فلزی " با ۱۴.۲ درصد، " تولید ماشین‌آلات و تجهیزات طبقه‌بندی نشده در جای دیگر" با ٣٠.٠ درصد و "ماشین‌آلات و دستگاه‌های مولد وانتقال برق" با ٢٠.٧ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، بیش‌ترین تاثیر را در افزایش شاخص صنعت داشته‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

XS
SM
MD
LG