لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| شهريه دانشجويان غيردولتي در سال ۹۸ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

شهریه دانشجویان غیردولتی در سال ۹۸ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: میزان شهریه‌های دریافتی از دانشجویان معمولا با تصویب هیئت امنا صورت می‌گیرد، و در چارچوب آنچه كه معمولا اتفاق می‌افتد این مبلغ‌ها حدود۱۰ تا ۲۰ درصد به طور سالیانه و باتوجه به تغییرات هزینه‌ها، افزایش پیدا می كنند.

منبع: رسالت

ثبت بیش از ۲۶هزار ازدواج زیر۱۳ سال در ایران

ازدواج کودکان- آرشیو
ازدواج کودکان- آرشیو

علی زاهدنیا مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: در کل کشور ۲۶ هزار و ۸۰۴ واقعه ازدواج پایین‌تر از رده سنی مشخص شده، ثبت شده است که در خراسان شمالی ۸۷۵ مورد اتفاق افتاده است که سه درصد از سهم کشوری را شکل می‌دهد و رتبه ۱۲ در این بخش را داریم.

زاهدنیا عنوان کرد: ۳۸۱ واقعه طلاق در رده سنی ۲۰ تا ۲۴ سال در بین خانم‌ها و ۱۷ مورد واقعه طلاق سطح سنی بین ۱۰ تا ۱۴ سال در سال ۹۷ ثبت شده است. ۷۵۶ واقعه طلاق که در استان ثبت شده است کمتر از پنج سال طول عمر زندگی مشترک را داشتند.

منبع: بهار

مسمومیت ۲۵ دانش‌آموز با گاز دی اکسیدکربن

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مسمومیت ۲۵ دانش آموز با گاز دی اکسیدکربن خبر داد.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مسمومیت ۲۵ دانش آموز با گاز دی اکسیدکربن خبر داد گفت: این حادثه حدود ساعت ۱۰:۱۳ روز دوشنبه ۸ بهمن در دبستان دخترانه پیام هدایت شهر بم رخ داد.

خالدی گفت: بر اثر این حادثه ۲۵ دانش آموز مسموم شدند که ۱۶ نفر مصدوم توسط تکنسینهای اورژانس در محل درمان شدند و ۹ نفر به مرکز درمانی انتقال یافتند.

منبع: خبرگزاری فارس

افزایش قیمت خودرو قانونی شد

کارخانه ایران خودرو - آرشیو
کارخانه ایران خودرو - آرشیو

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت مجوز افزایش قیمت‌های خودرو توسط ستاد تنظیم بازار صادر و اجرایی می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد هنگامی که افزایش قیمت ۳۰ تا ۸۳ درصدی قیمت خودرو از سوی دو خودرو ساز اعلام شد، وزارت صنایع و ستاد تنظیم بازار آن را غیرقانونی اعلام کردند اما اکنون و با فروکش کردن نارضایتی‌ها قرار است ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت‌های اعلام شده در بخش خودرو را رسمیت داده و آنها را قانونی اعلام کند.

منبع: آفتاب یزد

فرمانده انتظامی تهران: پلیس در مقابل بی حجابی كوتاه نمی آید

گشت ارشاد- آرشیو
گشت ارشاد- آرشیو

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران گفت: بی حجابی هنجارشكنی است و برخورد با افرادی كه شئونات اخلاقی، اسلامی و عرف جامعه ما را رعایت نمی كنند، از اولویت‌های اساسی پلیس پایتخت است.

رحیمی افزود: شك نكنید پلیس هرگز مرعوب شانتاژها، جوسازی‌ها و... در این حوزه نمی‌شود و باید بگویم در برخورد با اینگونه مسائل كوتاه نمی‌آییم.

منبع: کیهان

XS
SM
MD
LG