لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بازداشت ۷۲ نفر در یک مهمانی شبانه در مازندران

بازداشت ۷۲ نفر در یک مهمانی شبانه در مازندران

حسینی عالمی، دادستان مرکز مازندران گفت: شب گذشته با دستور دادستانی ۷۲ نفر زن و مرد به صورت مختلط و کاملاً غیر شرعی که در حال عیش و نوش بودند دستگیر شده و به مراجع انتظامی تحویل داده شدند.

به گفته عالمی غالب افراد مشروب خورده بودند و در این راستا به «عناوین متعدد مجرمانه» از جمله تشکیل پارتی مختلط، عدم رعایت موازین شرعی و صرف مشروبات الکلی باید رسیدگی شود.

منبع: ایسنا

رشد ۹۰ درصدی قیمت مسکن

بر اساس گزارشی که دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی منتشر کرده متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در دی ماه امسال در تهران ۹ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۴۰۰ تومان بوده است که نسبت به آذر ماه ۹۷ که متوسط قیمت هر متر مربع در تهران، ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۴۰۰ تومان بود، ۱۴۷ هزار تومان معادل ۱.۵ درصد رشد و نسبت به دی ماه ۹۶ که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران، ۵ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۲۰۰ تومان بود، معادل ۸۹.۹ درصد افزایش قیمت به ثبت رسیده است.

منبع: بهار

سخنگو کمیسیون حقوقی مجلس: دختر ۱۵ ساله کودک نیست

حسن نوروزی، سخنگو کمیسیون حقوقی و قضایی
حسن نوروزی، سخنگو کمیسیون حقوقی و قضایی

حسن نوروزی، سخنگو کمیسیون حقوقی و قضایی مبارزه با ازدواج زودهنگام را مقابله با شارع مقدس عنوان کرد و گفت دختر ۱۵ ساله کودک نیست و آمادگی پذیرش مسئولیت زندگی را دارد و ما باید برای دختران طالب شوهر یک فکری بکنیم نه اینکه مانع ازدواج دیگران هم شویم.

منبع: خبر آنلاین

آمار معتادان خیابانی در ایران

معتادان خیابانی در ایران
معتادان خیابانی در ایران

پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: پیش بینی می‌شود که در کشور بین ۳۰ تا ۵۰ هزار معتاد متجاهر داشته باشیم و در تهران این رقم بین ۱۲ تا ۱۵ هزار نفر است.

داریوش بیات‌نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران نیز گفت: تهران دارای بیشترین آمار معتادان متجاهر در کشور است و در مجموع بین ۱۵ تا ۱۹ هزار معتاد متجاهر در استان تهران به سر می‌برند.

منبع: تابناک

مرگ ۳۸۸ نفر با گاز منوکسیدکربن در ۹ ماه اول سال

گاز منوکسیدکربن
گاز منوکسیدکربن

سازمان پزشکی قانونی ایران اعلام کرد: بر اساس آمارهای موجود در نیمه دوم سال با افزایش تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن مواجه بودیم و ۳۸۸ نفر در طی ۹ ماه اول سال با مسمومیت گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند.

در بین استان‌های ایران، به ترتیب استان تهران با ۸۵، خراسان رضوی با ۳۹ و البرز با ۲۸ فوتی، بیشترین میزان مرگ های ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن را به خود اختصاص داده اند.

منبع: خبرآنلاین

XS
SM
MD
LG