لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| یک اعدام در ملاء عام در اصفهان

یک اعدام در ملاء عام در اصفهان

احمد خسروی وفا رییس کل دادگستری اصفهان گفت: سحرگاه امروز حکم اعدام محمدجواد شمس که به جرم قتل عمد ملیکای ۵ ساله، اهل و ساکن فلاورجان اصفھان در شعبه اول دادگاه کیفری یک دادگستری استان به اعدام و قصاص نفس محکوم شده بود در یکی از میادین اصلی شهرستان فلاورجان و در ملأ عام به اجرا درآمد.

وی افزود: در این پرونده قضات شعبه اول دادگاه کیفری یک استان اصفهان محمدجواد شمس را به جهت قتل ملیکا به قصاص، نسبت به زنای به عنف به فرد دیگری به اعدام، آدم ربایی ۲۰ سال حبس، ایراد ضرب و جرح عمدی به ۷ سال حبس، از بابت حبس غیر قانونی طفل و خواهر و برادر وی به ۴ سال حبس و برای کودک آزاری به ۹ ماه حبس و پرداخت دیه در حق اولیای دم و شکات محکوم نمودند.

منبع: ایسنا

دلیل اجرایی نشدن قانون حمایت از حقوق معلولان

تجمعات اعتراضی معلولان- آرشیو
تجمعات اعتراضی معلولان- آرشیو

اردیبهشت سال جاری قانون حمایت از حقوق معلولان توسط رئیس جمهوری ایران برای اجرا به تمام وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد؛ قانونی كه جامعه معلولان ایران سال‌ها چشم انتظار تصویب و اجرایی شدنش برای زندگی بهترشان بوده‌اند با این وجود بسیاری از مواد این قانون به دلیل داشتن بار مالی و عدم تخصیص بودجه قابلیت اجرا نداشته و اجرایی نشدند.

سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه هم اجرای قانون را تنها منوط به تعیین بودجه سال آینده می كردند و همه اینها باعث شد تا هنوز جامعه معلولان ایران طعم و لذت این قانون جدید ابلاغ شده را نچشد.

منبع: ایران

طلب میلیاردی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی

محمود اسماعیلی عضو اتحادیه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ایران گفت: این صنعت به طور تقریبی ۱۸۰۰ میلیارد تومان از دانشگاه‌های علوم پزشکی مطالبه دارد که طلب واردکنندگان تجهیزات پزشکی نیز اگر به این مبلغ اضافه شود این رقم افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی گفت: طلب برخی از شرکت‌های تجهیزات پزشکی از سال ۱۳۹۵ پرداخت نشده است و اکنون با گذشت ۱۰ ماه از سال جاری نیز این شرکت‌ها در انتظار دریافت مطالبات خود هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

کمبود نیروی پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

محمد حسن عزتی مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هم اکنون دو هزار و ۵۰۰ پست خالی پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد وجود دارد و یک هزار نفر پرستار در اتاق عمل و هوشبری کمبود داریم. بر اساس استانداردها به ازای هر تخت باید ۱.۷ نیروی پرستاری داشته باشیم که بر اساس این شاخص کمبود پرستاری بیشتر است.

منبع: ایلنا
XS
SM
MD
LG