لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قیمت ارز در هفته جاری افزایش یافت

قیمت ارز در هفته جاری افزایش یافت

قیمت ارز با شروع هفته جاری رو به افزایش گذاشت و در شرایطی كه در روزهای پایانی هفته قبل تا ۱۰ هزار و ۷۸۰ تومان رسیده بود، روز شنبه از ۱۱ هزار تومان عبور كرد و دیروز هم رقمی در حدود ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان را ثبت نمود. بر همین اساس، صرافی‌های بانكی نیز قیمت خرید و فروش ارز را همزمان با افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد تا ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش دادند.

این در حالی است كه از نیمه‌های آذر به این طرف، نرخ ارز رو به كاهش گذاشت و در روزهای پایانی آذر ماه حتی به رقم ۱۰ هزار و ۲۰ تومان رسید؛ ضمن اینكه قیمت آن در نیمه نخست دی ماه تقریبا ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان بود.

منبع: کیهان

کمبود نیروی پرستاری در همدان

ابراهیم جلیلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: در حال حاضر ۳ هزار پرستار در دانشگاه علوم پزشکی همدان مشغول به کار هستند اما با این حال با مشکل کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم و این تعداد پرستار به اندازه ۶ هزار پرستار کار می‌کنند.

هادی زرینی رئیس سازمان نظام پرستاری همدان گفت: حقوق ماهیانه پرستاران غیر بالینی نسبت به پرداختی بالینی که در روز با انواع ویروس‌ها و بیماری‌های خطرناک در ارتباط‌اند یکسان و مشابه پرداخت می‌شود. پرستاران شرکتی از شرایط نامناسب برخوردار هستند و سختی کار و اضافه کاری برای این پرستاران درنظر گرفته نمی‌شود.

منبع: تسنیم

اعدام سه زندانی در در ملاءعام

اعدام در ایران
اعدام در ایران

رئیس كل دادگستری كهگیلویه و بویر احمد گفت: سه سارق به نام‌های «كيكاووس. ج»، «رستم. ر» و «عبدالله. ج» به جرم سرقت، گروگانگیری و قتل صاحب طلافروشی میدان هفت تیر یاسوج صبح روز یكشنبه در یكی از خیابان‌های این شهر در ملاء عام به دار مجازات آویخته شدند.

اول بهمن سال گذشته خبری مبنی بر سرقت از طلافروشی و گروگانگیری صاحبان آن در میدان هفتم تیر یاسوج در رسانه‌ها و شبكه‌های مجازی منتشر كه یک روز پس از وقوع این حادثه جسد مرد طلافروش در پارك جنگلی یاسوج و در خودروی شخصی‌اش كشف شد. متهمین این پرونده در تاریخ ۲۴ خرداد امسال توسط نیروهای اطلاعاتی و پلیس دستگیر و در دادگاه به اعدام محكوم شدند و سپس قضات ديوانعالی كشور حكم اعدام هر سه را به عنوان محاربه صادر كردند.

منبع: ایران

خلع لباس، حکم دادگاه بدوی سید حسن آقامیری روحانی فعال در فضای مجازی

سید حسن آقامیری روحانی فعال در فضای مجازی- آرشیو
سید حسن آقامیری روحانی فعال در فضای مجازی- آرشیو

حسن آقای میری روحانی معروف در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با شکایت دادستان ویژه‌ تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور به دلیل هتک حیثیت روحانیت، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات به خلع لباس دائم محکوم شده است.

این در حالی است که به گفته آقامیری این فرد به دو سال حبس نیز محکوم شده است که البته اجرای آن به مدت ۵ سال تعلیق شده است.

منبع: خبر آنلاین

با گذشت ۲۵ سال استخر دانش آموزی اردکان به بهره برداری نرسید

هادی مقیمی فرماندار اردکان با اشاره به اینکه ۳۵ میلیارد ریال بودجه از محل منابع ملی برای تکمیل استخر دانش‌آموزی شهرستان اردکان اختصاص یافته است، گفت: مقدمات کار احداث این طرح از ۲۵ سال پیش آغاز شده و به دلیل بی توجهی و پیگیری لازم تاکنون پیشرفت چندانی نداشته است.

مقیمی افزود: حدود سه سال پیش مبلغ ۶ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بخشی از این طرح اختصاص یافت که کار احداث سوله و ساختمان تأسیسات اداری این استخر آموزشی صورت گرفت.

منبع: ایرنا- استان یزد

XS
SM
MD
LG