لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۴۰ هزار زندانی در زندان‌های ایران

۲۴۰ هزار زندانی در زندان‌های ایران

اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی ایران روز سه شنبه ۱۸ دی گفت: جمعیت کیفری ایران بیش از ۲۴۰ هزار نفر است که سه درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند. زندانیان جرایم مواد مخدر با ۳۹ درصد بیشترین تعداد زندانیان کشور را به خود اختصاص داده و زندانیان جرایم مربوط به سرقت و جرایم علیه اشخاص نیز با ۲۰ و ۱۰ درصد رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی گفت: کاهش جمعیت کیفری یکی از دغدغه‌های دستگاه قضایی است که ذهن همگان در این مجموعه را به خود مشغول کرده است.

منبع: تابناک

تجمع کارکنان شهرداری چوبئده در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و بیمه

تجمع کارکنان شهرداری چوبئده
تجمع کارکنان شهرداری چوبئده

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گروهی از کارکنان شهرداری چوبئده امروز ۱۹ دی در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه و بیمه خود تجمع کردند و خواستار رفع مشکل از سوی مسئولان شدند.

بنا بر این گزارش ناجی فرحانی، شهردار چوئبده اما می‌گوید حقوق کارکنان شهرداری بروز است یعنی مطابق روال شهرداری ها حقوق آبان شنبه آینده به حساب‌ها واریز می‌شود و اعتراض کارکنان شهرداری چوئبده پرداخت نشدن یکسال بیمه آنها است چرا که ما همه چیز را فدای پرداخت بروز حقوق کردیم.

وی ادامه داد: با سازمان‌های مختلف از جمله منطقه آزاد اروند و سازمان تامین اجتماعی وارد مذاکره شده‌ایم و قول‌های برای تمدید دفترچه بیمه گرفته ایم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما- آبادان

بیکاری ۲۸۰ هزار کارگر قطعه ساز از ابتدای سال جاری

کارگران کارخانه قطعه سازی خودرو
کارگران کارخانه قطعه سازی خودرو

آرش محبی‌نژاد، یک مقام مسئول در صنعت قطعه سازی، با بیان اینكه ۲۸۰ هزار نفر از ابتدای سال تاكنون، بیكار شده‌اند، گفت: ۱۳۰ هزار نفر تعدیل و ۱۵۰ هزار نفر تعلیق شده‌اند.

وی افزود: از حدود ۱۲۰۰ قطعه سازی فعال در كشور، ۴۰۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل هستند. قطعه سازان با زیان قابل توجهی روبه رو هستند؛ ضمن اینكه مجموع مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

منبع: رسالت

۶۰ درصد بخش‌های مراقبت ویژه نیازمند امکانات جدید

بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان
بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان

بابک عمرانی‌راد، دبیر ششمین کنگره بین المللی مراقبت‌های ویژه ایران گفت: بزرگ‌ترین چالشی که مراقبت‌های ویژه ایران با آن مواجه است کمبود امکانات جدید و مسلط بودن امکانات قدیمی است. به طوریکه بیش از ۶۰ درصد از امکانات مراقبت‌های ویژه در حال حاضر مستهلک بوده و اکنون نیاز به جایگزینی با امکانات جدید دارد. شهرهای متوسط و کوچک نیز بخش‌های مراقبت ویژه کم داشته و یا برخی ندارند.

عمرانی‌راد در ارتباط با مرگ و میر بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه گفت: این آمار بر حسب خدمات ارائه شده متفاوت است و در مراکز و بیمارستان‌هایی که فوق‌تخصص مراقبت ویژه ندارند آمار مرگ و میر بالاتر از نرم جهانی است.

منبع: خبرگزاری فارس

XS
SM
MD
LG