لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۷

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش تا ۲۰ درصدی قیمت دارو

افزایش تا ۲۰ درصدی قیمت دارو

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره افزایش ۹ تا ۲۰ درصدی قیمت دارو گفت: وجه عدالت در تعیین نرخ‌گذاری داروها در حوزه دارو محقق شده است و قیمت‌گذاری دارو که در کمیسیون قیمت‌گذاری در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو انجام می‌شود براساس ارز ۴۲۰۰ تومان است.

منبع: خبرآنلاین

مرگ یک پرستار بر اثر خستگی ناشی از شیفت های متعدد کاری

سعید عالیان، پرستاری که به دلیل سختی کاری جان خود را از دست داد
سعید عالیان، پرستاری که به دلیل سختی کاری جان خود را از دست داد

آسیب های سختی کار و کمبود نیرو در بخش پرستاری، سال‌های سال است که مرگ و میرهای پنهانی را به دنبال داشته که مرگ پرستار جوان در اثر خستگی ناشی از شیفت‌های متعدد، می تواند نمونه‌ای از ده‌ها و صدها مرگ و میر پرستاران کشور باشد.

شیفت های متعدد و سختی کار، باعث شد پرستار جوانی به نام سعید عالیان ۲۴ ساله که تنها ۱۸ ماه سابقه کار داشت و در بخش داخلی مرکز درمانی امام رضا شهر لار کار می‌کرد جان خود را از دست بدهد.

منبع: سازمان نظام پرستاری

افزایش غیرقابل برگشت قیمت مسکن

بانک مرکزی در آخرین گزارش مربوط به تغییر و تحولات در بازار مسکن در شهر تهران، میانگین قیمت مسکن در آذر ماه سال جاری را ۹ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان اعلام کرد که نسبت به سال گذشته ۹۱.۸ درصد افزایش داشته است. در این گزارش، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در آذر ماه سال جاری به ۶۸۰۰ واحد مسکونی رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۶ و ۶۱.۷ درصد کاهش را نشان می دهد.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۲۱ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان به منطقه یک و کمترین آن با چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

منبع: اعتماد

۲۰۰ خانوار روستای كمندان ازنا در انتظار سكونتگاه جدید

روستای كمندان
روستای كمندان

عملیات احداث سد «كمندان» ازنا سال ۸۳ در حالی آغاز شد كه پس از مدتی كارشناسان پیش بینی كردند كه با آبگیری این سد، خانه‌های روستاییان این منطقه زیرآب می رود. ساخت این سد با هدف تامین آب آشامیدنی شهرهای ازنا و الیگودرز و آبی كردن ۴ هزار و ۲۰۰ هكتار زمین كشاورزی آغاز شد.

این سد سال آینده آبگیری می شود و با آبگیری كامل سد دست كم ۸۵ درصد روستا و زمین‌های كشاورزی زیر آب می رود كه برای جابه جایی آن اعتبار بسیاری نیاز است. سال ۹۵ استاندار وقت لرستان با حضور در روستا و دیدار با اهالی گفته بود: با درخواست اهالی روستا برای جابه جایی به بالادست سد موافقت شده است. اما با گذشت بیش از ۲ سال، وعده استاندار وقت برای تعیین تكلیف وضعیت روستا در ۴۵ روز همچنان در پشت سد مشكلات عملیاتی نشده و بلاتكلیفی مردم روستای كمندان پس از ۱۵ سال و پرداخت نكردن مطالبات آنان همچنان روی میز و در بازدیدهای میدانی بررسی می شود اما درعمل تاكنون جابه جایی روستا آغاز نشده است.

منبع: ایران

بازداشت رئیس اداره کار قرچک

دادگستری و سمبل دادگاه
دادگستری و سمبل دادگاه

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قرچک گفت: رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی قرچک به جرم اخذ رشوه صبح امروز در محل کار خود بازداشت شد.

اواخر اردیبهشت سال ۹۷ نیز یکی از کارمندان اداره دارایی شهرستان قرچک به جرم اخذ رشوه دستگیر شده بود.

منبع: خبرگزاری فارس

XS
SM
MD
LG