لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۹

واقعیت‌هایی از داخل ایران| نرخ اعتياد در دبیرستان‌های ایران به دو درصد رسید

نرخ اعتیاد در دبیرستان‌های ایران به دو درصد رسید

طبق آمارهایی كه از نرخ اعتیاد دانش آموزان اعلام می شود، هم اكنون حدود ۲ درصد از دانش آموزان مقطع دبیرستان دچار اعتیاد هستند. این درصد سال ۸۰ در میان دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در حدود نیم درصد بود و ۱۰ سال بعد یعنی در سال ۹۰ به یك درصد رسید.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر هم چندی پیش اعلام كرد كه در ۵ سال اخیر شاهد افزایش مصرف «گل» در بین دانش آموزان بوده‌ایم.

منبع: ایران

نرخ بیکاری ۱۱.۷ درصد شد

لوگوی مرکز آمار ایران
لوگوی مرکز آمار ایران

بررسی نرخ بیكاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد كه ١١.٧ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیكار)، بیكار بوده‌اند. روند تغییرات این نرخ حاكی از آن است كه این شاخص نسبت به پاییز ۱۳۹۶ هیچگونه تغییری نداشته و جمعیت بیكار كشور با ٧٢ هزار نفر افزایش به ٣ میلیون و١٧۴ هزار نفر رسیده است.

درپاییز ١٣٩٧، به میزان ۴۰.۵ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیكاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشاركت اقتصادی حاكی از آن است كه این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل ۰.۶ درصد افزایش داشته است.

منبع: مرکز آمار ایران

دختران بیشترین بازماندگان از تحصیل در آذربایجان غربی

مدیركل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: طبق آمار خام ۵۳ هزار و ۲۸۷ نفر بین شش تا ۱۶ سال، باز مانده از تحصیل در آذربایجان غربی شناسایی شده اند كه بیشترین بازماندگان از تحصیل آذربایجان غربی را دختران تشكیل می دهند.

مدیر كل آموزش و پرورش آذربایجان غربی خاطرنشان كرد: شهرهای سلماس، مهاباد، خوی، پیرانشهر و سردشت بیشترین بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی و خوی، سلماس، میاندوآب بیشترین بازمانده از تحصیل در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم استان را به خود اختصاص داده اند.

منبع: کیهان

تجمع کارگران، معلمان و پرستاران بازنشسته مقابل مجلس

تجمع کارگران، معلمان و پرستاران بازنشسته مقابل مجلس
تجمع کارگران، معلمان و پرستاران بازنشسته مقابل مجلس

امروز جمعی از بازنشستگان مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. خواسته‌ی اصلی بازنشستگان، اصلاح لایحه بودجه ۹۸ به گونه‌ای است که مطالبات بازنشستگان برآورده شود.

این بازنشستگان که در میان آنها، کارگران و معلمان و پرستاران بازنشسته و همچنین بازنشستگان صندوق فولاد به چشم می‌خورد، چند خواسته مشخص و کلیدی دارند: اجرای دقیق همسان‌سازی و ترمیم عادلانه‌ی مستمری‌ها، بیمه‌ی همگانی کارآمد و مناسب، کمک دولت به صندوق‌های بازنشستگی در معرض بحران و انحلال صندوق‌های بازنشستگی‌ای که نمی‌توانند برای بازنشستگان مثمرثمر باشند.

منبع: ایلنا

XS
SM
MD
LG