لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| تذکر و کسر از حقوق برای نماینده سراوان

تذکر و کسر از حقوق برای نماینده سراوان

رای نهایی محمدباسط درازهی نماینده سراوان بر اساس تصمیم نهایی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر اساس ماده ۶ قانون هیات نظارت بر رفتار نمایندگان عمل شود.

علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی حکم این هیات برای نماینده سراوان را تذکر، درج در پرونده و کسر از حقوق اعلام کرد.

منبع: عصر ایران

افزایش فاصله طبقاتی در ایران

​آمارهای مرکز آمار ایران نشان می‌دهد از سال ۹۲ تا سال ۹۶ شکاف طبقاتی دهک‌ها افزایش یافته، علیرغم هدف گذاری برنامه ششم برای کاهش فاصله طبقاتی و عادلانه شدن توزیع درآمدها این ضریب در حال افزایش بوده بدان معنا که فاصله طبقاتی در حال بیشتر شدن است.

براساس گزارش مرکز آمار ایران شکاف طبقاتی در سال ۹۶ به ۰.۳۹۸ درصد رسیده و نشان می‌دهد نسبت به گذشته افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری فارس

محکومیت نظام مهندسی ساختمان قزوین به پرداخت جزای نقدی میلیارد

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: پس از بررسی شکایات و انجام بازرسی در خصوص تخلف گرانفروشی نظام مهندسی ساختمان استان، پرونده‌ای در شعبه چهارم اداره کل تعزیرات قزوین تشکیل شد. این شعبه با احضار نمایندگان نظام مهندسی ساختمان استان و بررسی اسناد و مدارک موجود تخلف انتسابی را محرز تشخیص داده و نظام مهندسی را به پرداخت ۸ میلیارد و پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

سازمان نظام مهندسی استان قزوین از تاریخ ۸ آبان ۹۵ با درجه بندی شهرها اقدام به افزایش صد درصدی قیمت خدمات مهندسی کرده بود که این موضوع زمینه گلایه‌های زیادی را در بین مردم فراهم کرد.

منبع: صدا و سیما- قزوین

آغاز محاکمه یکی از مدیران سابق حراست بانک مرکزی و پسران

جلسه محاکمه قربانعلی فرخزاد به‌ همراه تیمور عامری
جلسه محاکمه قربانعلی فرخزاد به‌ همراه تیمور عامری

جلسه محاکمه ۶ متهم اخلال گسترده ارزی در شعبه یک دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران آغاز شد. متهمان اصلی این پرونده قربانعلی فرخزاد به‌ همراه تیمور عامری به‌همراه ۲ پسرش هستند که اتهام آنها اخلال گسترده در نظام ارزی و پولی از طریق قاچاق عمده ارز به‌صورت شبکه‌ای و سازماندهی‌شده است.

تیمور عامری که از مدیران سابق حراست بانک مرکزی است، متهم به معاونت در اخلال در نظام ارزی است که در دادگاه حضور دارد اما ۲ پسر وی به‌نام‌های علیرضا و حمیدرضا متواری هستند. اتهام دو پسر عامری نیز مشارکت در اخلال در نظام ارزی به‌ترتیب به‌میزان ۳۰۰ میلیون و ۶۶۲ هزار دلار و ۲۰ میلیون دلار است. دو متهم دیگر این پرونده به‌اسامی مکی سلطانی و محمد وکیلی هستند که آنها نیز در حال حاضر متواری هستند که به‌ترتیب متهم به ۳۰۰ و ۳۲۰ میلیون دلار اخلال در نظام ارزی هستند.

منبع: انتخاب

تجمع کارگران مخازن تحت فشار کاوش در مقابل استانداری قزوین

تجمع کارگران مخازن تحت فشار کاوش در مقابل استانداری قزوین
تجمع کارگران مخازن تحت فشار کاوش در مقابل استانداری قزوین

جمعی از کارگران شرکت مخازن تحت فشار کاوش (سانکا) واقع در شهر صنعتی البرز برای پیگیری وضعیت شغلی‌شان مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع کردند. علت این اقدام اعتراضی، تعدیل حدود ۸۰ نفر از کارگران مخازن تحت فشار «کاوش» در اوایل دی ماه جاری است. آنها خواستار بازگشت به کار و پرداخت معوقات حقوقی خود هستند.

این کارگران که تا این لحظه چندین اقدام اعتراضی در مقابل کارخانه و نهادهای مرتبط دولتی در شهر صنعتی البرز قزوین انجام داده‌اند، هنوز پاسخی از سوی مسئولان و کارفرمای خود دریافت نکرده‌اند.

منبع: ایلنا

مطالبات مزدی کارگران قطار شهری اهواز هنوز پرداخت نشده است

کارگران پیمانی قطار شهری اهواز می‌گویند که پیمانکار هنوز بابت مطالبات مربوط به ۱۸ ماه دستمزد پرداخت نشده با آنها تسویه حساب نکرده است.

این کارگران گفتند: سالهاست که در شرایط سخت در زیرزمین به سختی کار می‌کنیم و در تمامی این سال‌ها پیمانکار این مجموعه که مسئولیت ساخت این پروژه عمرانی را برعهده گرفته است، در مقام کارفرما به تعهدات مزدی خود عمل نکرده است. اخیرا نیز پیمانکار مبلغ ۸۰۰ هزار تومان به صورت علی‌الحساب به حساب کارگران واریز کرده اما هنوز ۱۸ ماه مزد به کارگران بدهکار است.

منبع: ایلنا

نبود بیمارستان در شهرستان مهرستان

شهرستان مهرستان یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان است که با ۷۵ هزار جمعیت از لحاظ درمانی محرومیت‌های زیادی دارد و حتی یک پزشک متخصص ندارد، تنها مرکز درمانی آن فقط پزشک عمومی دارد و بیماران یا باید به پزشک عمومی مراجعه کنند و یا سراغ مراکز درمانی ایرانشهر و سراوان بروند.

چاری زهی از شهروندان این شهر گفت: این شهرستان یک مرکز درمان بستر ۱۰ تختخوابی دارد که پاسخگو نیاز مردم نیست و همه خدمات درمانی در آن ارائه نمی‌شود.

محمد افشاری رئیس شورای شهر مهرستان نیز می‌گوید: این شهرستان بیمارستان ندارد، البته قول احداث آن را داده‌اند، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز برای راه اندازی آن قول مساعد داد اما باید گفت در حد حرف است و ردیف اعتباری برای آن دیده نشده است.

منبع: سیستان و بلوچستان

XS
SM
MD
LG