لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بیشترین و کمترین تورم در کدام استان‌ها است

بیشترین و کمترین تورم در کدام استان‌ها است

بر اساس آمارهای مرکز آمار بیشترین نرخ تورم ۱۲ ماهه مربوط به استان لرستان ۲۱.۹ و کمترین آن مربوط به استان کرمان ١۴.٢ درصد است. شکاف نرخ تورم ۱۲ ماهه استان‌ها در آذر ماه ٧.٧ درصد است که نسبت به ماه قبل ٠.٧ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد.

بنابر برآوردهای مرکز آمار، در آذر ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور به ۱۵۱.۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۶ درصد افزایش نشان را می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان بوشهر با ۴.۴ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ١.٧ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل نیز برای خانوارهای کشور ٣٧.۴ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام ۴۴.۴ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ٣٠.٩ درصد است.

منبع: مرکز آمار ایران

افزایش دوباره قیمت خودرو

متقاضیان خرید خودرو در یکی از نمایندگی‌های ایران خودرو
متقاضیان خرید خودرو در یکی از نمایندگی‌های ایران خودرو

روز گذشته ۹ دی، قیمت خودروها تا دو میلیون تومان گران شد. فعالان بازار خودرو می‌گویند: افزایش قیمت خودرو قابل پیش بینی بود. ما بارها گفته‌ایم تا زمانیكه تولید خودرو رشد نكند، قیمت‌ها به صورت كاذب كاهش پیدا می‌كند و دوباره مردم با رشد قیمت‌ها روبه رو خواهند شد. ایران خودرو و سایپا عرضه خود را متوقف كردند و به نمایشگاه داران و نمایندگی‌های خود خودرو نمی‌دهند از این رو ما هم نمی‌توانیم بازار را به جهت قیمت كنترل كنیم. در بین خودروهای بازار، دو خودروی چانگان و پژو ۲۰۶ صندوقدار بیشترین رشد قیمت را داشتند.

منبع: ایران

صدور حکم دو اخلال‌گر نظام اقتصادی در اصفهان

احمد خسروی‌وفا، رئیس کل دادگستری استان
احمد خسروی‌وفا، رئیس کل دادگستری استان

احمد خسروی‌وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: احکام دو اخلال‌گر نظام اقتصادی در اصفهان صادر و متهم ردیف اول ح. ج به ۲۰ سال حبس قطعی و پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان جریمه به حساب دولت و متهم ردیف دوم این پرونده به نام الف.س نیز به ۱۰ سال حبس قطعی محکوم شدند.

منبع: تسنیم

بیش از ۶۲ سال حکم زندان برای ۲۴ نفر از متهمان پرونده شورای شهر و شهرداری تبریز

دادگستری و سمبل دادگاه
دادگستری و سمبل دادگاه

دادگستری آذربایجان شرقی اعلام کرد: بر اساس اعلام اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب تبریز، در پرونده معروف به پرونده شهرداری تبریز که در سال ۱۳۹۴ حسب گزارش اداره اطلاعات استان در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان تشکیل شد، پس از شروع به تحقیقات تعدادی از اعضای شورای شهر و شهرداران مناطق تبریز دستگیر و با تکمیل پرونده، برای تعداد ۴۶ نفر از متهمان کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه های کیفری دو تبریز ارسال شد که توسط دادگاه بدوی برای ۴۳ نفر از متهمان حکم محکومیت صادر شد. با اعتراض محکوم علیهم پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال و پس از رسیدگی، رأی قطعی بیش از ۶۲ سال حکم زندان، شلاق، جزای نقدی، رد مال و انفصال موقت از خدمات دولتی برای تعداد ۲۴ نفر صادر شد.

منبع: صدا و سیما- آذربایجان شرقی

کارگران «سیمان کارون» ۴ ماه معوقات مزدی طلبکارند

منابع کارگری در کارخانه سیمان کارون اعلام کردند: این واحد صنعتی حدود ۴۷۰ کارگر رسمی قراردادی و پیمانکاری دارد که در این میان کارگران رسمی و قراردادی معادل ۴ ماه مزد معوقه و کارگران پیمانی شاغل در فضای سبز و بارگیرخانه حدود سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، طلبکارند. همچنین به غیر از بحث تاخیری که در پرداخت معوقات مزدی کارگران وجود دارد ۲ ماه حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است. به همین دلیل دفترچه‌های درمانی کارگران این کارخانه اخیرا فاقد اعتبار شده و تمدید نمی‌شود.

منبع: ایلنا

XS
SM
MD
LG