لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

مرد مشکل‌گشای بوئینگ؛ آیا پاتریک شاناهان وزیر دفاع آمریکا می‌شود


آقای شاناهان ۵۶ ساله، از ۱۹۸۶ سابقه کار در بوئینگ را داشت.
آقای شاناهان ۵۶ ساله، از ۱۹۸۶ سابقه کار در بوئینگ را داشت.

در پی استعفای جیم متیس از مقام وزارت دفاع آمریکا، رئیس جمهوری، «پاتریک شاناهان» قائم مقام وی را به سر پرستی وزارت خانه منصوب کرد و او از روز اول ژانویه ۲۰۱۹ کار خود در سمت تازه را آغاز می کند.

شاناهان در محافل واشنگتن به عنوان کارمند شرکت بوئینگ، طرف قراردادهای بزرگ دفاعی پنتاگون شناخته می شده است. وی از سال ۱۹۸۶ به استخدام بوئینگ درآمد و در این سه دهه و پیش از آنکه به وزارت دفاع برود، با آن شرکت همکاری داشت.

شاناهان در بوئینگ معاونت عملیات و زنجیره عرضه را برعهده داشت. مدتی نیز معاون و مدیر کل واحد دفاعی بوئینگ در «سامانه های دفاع موشکی» بود.

در شرکت بوئینگ به او لقب «آقای مشکل گشا» را داده بودند.

در هنگام تایید «شاناهان» به عنوان قائم مقام وزارت دفاع در سنا، سناتور جان مک کین با اشاره به رابطه او با بوئینگ ابراز نگرانی کرد و شاناهان خود را از تمامی مسائل مربوط به بوئینگ در وزارت خانه کنار نهاد و به موجب تعهدنامه اخلاقی که امضا کرد پذیرفت که از تمامی منافع مالی و اقتصادی در ارتباط با بوئینگ برکنار بماند.

نیویورک تامز می نویسد حمایت شاناهان از پیشنهاد پرزیدنت ترامپ در ایجاد نیروی فضائی ممکن است موجب شود رئیس جمهوری وی را به عنوان نامزد وزارت دفاع به سنا معرفی کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG