لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۸

واقعیت‌هایی از داخل ایران| شكایت مردم از خودروسازان امسال ۳ برابر شده است

شكایت مردم از خودروسازان امسال ۳ برابر شده است

یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام كرد: تعداد شكایت‌های خودرویی مردم در سراسر كشور سال ۹۶ دو هزار و ۶۷ مورد بود كه در ۹ ماه گذشته امسال با رشد سه برابری تا این مقطع از سال به ۶ هزار و ۳۶۶ مورد رسیده است.

منبع: کیهان

۱۰۸ نفر از كارگران شركت لوله سازی ماهشهر اخراج شدند

شركت لوله سازی ماهشهر
شركت لوله سازی ماهشهر

محسن بیرانوند فرماندار ماهشهر گفت: طبق اعلام مدیر شركت لوله سازی ماهشهر این شركت به دلیل مشكلات مالی و ناتوانی در پرداخت حقوق و دستمزد ناچار به اخراج ۱۰۸ نفر از كارگران خود شده است.

برخی كارگران شركت لوله سازی ماهشهر اظهار داشتند این شركت تابستان امسال نیز حدود ۱۰۰ نفر از كارگران خود را اخراج و تعدیل كرده است.

همچنین گفته می شود كارخانه مذكور در پنج ماه اخیر هیچ تولیدی نداشته است و در حال حاضر ۱۷۰ كارگر در این شركت شاغل هستند كه با توجه به توقف تولید، سرنوشت نامشخصی دارند.

منبع: کیهان

نیاز فوری به ۴۲۰۰ تخت توانبخشی در کشور

محمدتقی جغتایی، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی
محمدتقی جغتایی، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی

محمدتقی جغتایی مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: ‌د‌ر حا‌ل حاضر د‌ر سراسر ا‌یرا‌ن ۲۰۰ تخت توانبخشی دا‌ریم د‌ر حالی که نیاز فوری به ۴۲۰۰ تخت وجود د‌ارد.

منبع: خبرگزاری فارس

غیراستاندارد بودن تجهیزات گرمایشی بیش از دو هزار کلاس درس

عسگر علی جوانبخت مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین گفت: در مدارس استان قزوین ۲ هزار و ۴۰۰ کلاس غیراستاندارد هستند که برای استاندارد سازی تجهیزات گرمایشی آنها نیازمند ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم.

منبع: صدا و سیما- قزوین

دومین روز از تجمع کارگران کشت و صنعت مغان

تجمع کارگران کشت و صنعت مغان
تجمع کارگران کشت و صنعت مغان

جمعی از کارگران مجتمع کشت و صنعت مغان از صبح امروز ۵ دی ماه در اعتراض به خصوصی‌سازی و حضور کارفرمای جدید در این مجتمع کشت و صنعت واقع در شهرستان پارس آباد مغان تجمع کردند. این درحالی‌ست که دو روز پیش۳ دی ماه خانواده و اهالی مغان نیز در محل مهمانسرای شهرک آیت‌الله غفاری که محل اسکان مدیران و برخی پرسنل این واحد تولیدی است، تجمع اعتراض برگزار کردند.

مترضان می‌گویند: مجتمع کشت و صنعت مغان منبع درآمد غالب ساکنان پارس آباد بوده و زندگی عشایر به این واحد تولیدی وابسته است. آنان شکست‌های متعدد در خصوصی‌سازی واحدهای تولیدی سراسر کشور ازجمله هفت‌تپه را علت عمده نگرانی خود از واگذاری مجتمع به بخش خصوصی ‌می‌دانند.

منبع: ایلنا

تجمع اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی مقابل وزارت کار

تجمع اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی مقابل وزارت کار
تجمع اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی مقابل وزارت کار

تعدادی از اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی که در پروژه تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی عضویت دارند، در یک اجتماع صنفی از سراسر ایران امروز ۵ دی در مقابل ساختمان وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی خواستار پیگیری مشکلات خود شدند.

یکی از معترضان در خصوص علت برپایی این تجمع صنفی گفت: تقریبا ۱۵ سال است که بعد از کش و قوس‌های فراوان با محرز شدن تخلفات اعضای هیات مدیره سابق تعاونی مسکن ایثار کارکنان جهاد کشاورزی با دستور قضایی؛ حکم تعلیق این اعضا را حدود ۴ ماه پیش گرفتیم تا اینکه مجمع عمومی جدید برگزار شد و اعضای هیات مدیره جدید به صورت قانونی انتخاب شدند. تعاونی مسکن کارکنان وزارت جهاد کشاورزی ۳۶۰۰ عضو دارد که به برگزاری آخرین مجمع عمومی اعتراض دارند. برگزاری مجمع یاد شده کاملا غیرشفاف بود و به تبع نتیجه آن نیز غیرقابل پذیرش است.

منبع: ایلنا

تعطیلی ۱۰۰ واحد تولیدی كاغذ

حسین میرباقری مهرآبادی رئیس اتحادیه فروشندگان كاغذ و مقوا گفت: از ۶۰۰ واحد صنفی فعال در تولید كاغذ، تعداد ۱۰۰ واحد صنفی تعطیل شدند و اگر این روند ادامه دار باشد مابقی واحدهای فعال در این صنف تعطیل خواهند شد.

برخی فعالان تولید كاغذ گفتند: نهادهایی مانند آموزش وپرورش و وزارت ارشاد از خرید كاغذ داخلی استقبال نمی‌كنند و به سمت خرید كاغذ وارداتی می‌روند. كارخانه‌های داخلی می‌توانند ۶۰ درصد نیاز داخلی كاغذ روزنامه و ۴۰ درصد نیاز كل كشور به كاغذ تحریر را تامین كنند.

منبع: کیهان

XS
SM
MD
LG