لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۲

واقعیت‌هایی از داخل ایران| بیش از ۲۰۰ دستفروش سنندجی خواهان ابقای شغل خود شدند

بیش از ۲۰۰ دستفروش سنندجی خواهان ابقای شغل خود شدند

بیش از ۲۰۰ نفر از دستفروشان سنندجی در نشستی، اعتراض خود را به طرح‌های جمع‌آوری شهرداری نشان داده و خواستار توجه مسئولان به اوضاع بد اشتغال شدند.

این دستفروشان خواستار توجه مسئولان به اوضاع نامناسب معیشتی خود شده و گفتند: شهرداری باید اجازه دهد ما نیز امرار معاش کنیم.

منبع: ایلنا

فاصله دستمزد و سبد معیشت کارگران

ابوالفضل فتح‌الهی رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: عقب افتادگی مزدی کارگران نسبت به سبد معیشتی که سال گذشته تعیین شد به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است و کارفرمایان در جلسات شورای عالی کار برای ترمیم مزد و معیشت کارگران همراهی نمی‌کنند و می‌گویند که توان بالا بردن دستمزد را ندارند و تهدید به تعدیل نیروهای کار می‌کنند در صورتی که در سایه همین نوسانات و شرایط اقتصادی، دارایی‌هایشان ارزشمند شد و توانستند محصولات خود را بفروشند.

منبع: بهار

رانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی زنجان تجمع کردند

دست‌کم ۱۴۰ نفر از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی زنجان، صبح امروز ۲۸ آذر در اعتراض نسبت به بالا بودن هزینه‌های نگهداری اتوبوس‌ها و گرانی قطعات و لوازم یدکی، پایین بودن نرخ کرایه و مشکلات معیشتی در حاشیه بزرگراه ۲۲ بهمن این شهر تجمع کردند.

به گفته یکی از معترضان: هزینه نگهداری اتوبوس‌ها بالاست و دولت و شهرداری از این بابت هیچ کمکی نمی‌کنند، از طرف دیگر درآمدمان در حدی نیست که بتوانیم از پس این هزینه‌ها برآییم.

منبع: ایلنا

کمبود مدرسه در روستاهای بخشداری شهر آفتاب

مهدی محمدی دهیار محله مرتضی‌گرد می‌گوید، نبود دبیرستان و وجود مدارس چندشیفته مشکل دانش‌آموزان ما است و در مدارس دوره ابتدایی بچه‌ها ۴ نفره روی نیمکت‌ها می‌نشینند و کلاس‌ها به‌شدت شلوغ است. مشکل کمبود مدرسه تنها مختص روستای مرتضی‌گرد نیست و تمام روستاهای بخشداری شهر آفتاب با این مشکل درگیر هستند. دختران روستای مرتضی‌گرد با مشکل رفت‌وآمد به مدرسه مواجه هستند. نگاه خانواده‌ها به ادامه تحصیل دختران و مشکلات مالی هم از دیگر دلایل ترک تحصیل این بچه‌ها به‌حساب می‌آید.

منبع: آفتاب یزد

كسری بودجه، دو برابر حد انتظار

هیئت دولت دوازدهم ایران
هیئت دولت دوازدهم ایران

بررسی‌ها از كارنامه دخل و خرج دولت در ۷ ماه نخست سال جاری نشان می‌دهد كه كسری بودجه دولت ۱/ ۳۹ هزار میلیارد تومان بوده است؛ در حالی كه در بودجه مصوب این ۷ ماه، كسری بودجه حداكثر ۱/ ۱۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. به این ترتیب دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان (حدود ۱۰۵ درصد) بیشتر از پیش بینی خود كسری بودجه دارد.

منبع: دنیای اقتصاد

XS
SM
MD
LG