لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۳

«ترزا می» با کسب رأی اعتماد دوباره، رهبر حزب محافظه کار باقی ماند


حزب محافظه‌کار روز چهارشنبه موضوع عدم اعتماد به «ترزا می‌» رهبر این حزب و نخست وزیر بریتانیا را به رأی‌ گذاشت و در نهایت او با کسب رأی اعتماد دوباره، در مقام خود باقی ماند.

گراهام برادی رئیس کمیته ۱۹۲۲ (مجمع نمایندگانی که مقام دولتی ندارند)، در حزب محافظه‌کار اعلام کرد خانم می با کسب ۲۰۰ رأی موافق در برابر ۱۱۷ رأی مخالف، در مقام خود باقی می‌ماند.

بحث رای عدم اعتماد خانم وی وقتی اعلام شد که حدود ۵۰ نماینده حزب خانم می - حزب محافظه کار- تصمیم به رای عدم اعتماد به او گرفتند.

براساس قوانین این حزب، موضوع رای‌اعتماد زمانی انجام می‌شود که ۱۵ درصد نمایندگان خواستار آن باشند و این درخواستها روز چهارشنبه به حدنصاب رسیده بود.

رای‌گیری درباره عدم اعتماد به ترزا می، که رهبر حزب محافظه‌کار و نخست وزیر بریتانیا است، در ساعت ۱۸ تا ۲۰ به وقت لندن انجام شد.

رای عدم اعتماد به خانم می می توانست به برکناری وی منجر شود.

اختلافات بر سر توافق برگزیت در دولت و پارلمان بریتانیا در حالی بالا گرفته است که ترزا می روز دوشنبه رای‌گیری سرنوشت‌ساز در پارلمان بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به تعویق انداخته بود.

خبرگزاری ها گزارش داده بودند که خانم می در پی تعویق این رای گیری، با اتحادیه اروپا مذاکره کرده و در مورد مسائلی چون تعیین مرزهای بریتانیا با اتحادیه اروپا، از جمله مرز با ایرلند شمالی، اطمینان بیشتری می گیرد.

حدود دو هفته پیش ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در نشست بروکسل با رای مثبت به این اعلامیه حمایت خود از توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را اعلام کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG