لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۷

واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش دو برابری قیمت ماهی نسبت به سال گذشته

افزایش دو برابری قیمت ماهی نسبت به سال گذشته

مهدی یوسفخانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت: قیمت ماهی در مقایسه با پارسال صددرصد افزایش داشته است.

یوسفخانی با بیان اینکه قیمت ماهی درحال حاضر نسبت به سال گذشته در همین زمان دو برابر شده است، افزود: به عنوان مثال ماهی قزل آلا در سال گذشته در همین زمان هر کیلوگرم ۱۴ هزار تومان به دست مصرف کننده می رسید اکنون به کیلویی ۲۸ هزار تومان به فروش می رسد.

منبع: صدا و سیما

واكنش بازار به آزادسازی قیمت خودرو: افزایش دو میلیونی قیمت خودرو

مشتریان برای خرید خودرو در یک نمایندگی فروش در تهران
مشتریان برای خرید خودرو در یک نمایندگی فروش در تهران

قیمت خودرو روز گذشته یك تا دو میلیون تومان افزایش یافت و در این میان خودروی چانگان چینی سردمدار افزایش قیمت ها بود. فعالان بازار علت رشد قیمت ها را كاهش شدید عرضه خودرو و شایعات مبنی بر تعطیلی خودروسازان می دانند. از طرفی با اصلاح قیمت برخی از خودروها كه روز گذشته یكی از شركت های خودروسازی انجام داد مردم برای خرید خودرو طی روز گذشته اقدام كردند. این در حالی است كه طی روزهای اخیر بازار خودرو وارد ركود شده بود.

منبع: ایران

اجرای حکم اعدام در زندان قزوین

اعدام در ایران
اعدام در ایران

محمد قاسمی دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: حكم اعدام فردی كه مرتكب تجاوز به عنف شده بود ابتدا در شعبه دوم كیفری استان صادر و در شعبه بیست و هفتم دیوان عالی كشور تایید و با استیذان از رئیس معظم قوه قضائیه سحرگاه دیروز در زندان قزوین به اجرا درآمد. این پرونده در سال ۹۶ تشكیل شد و ۵ متهم این پرونده نیز در كمترین زمان ممكن توسط ضابطین قضایی دستگیر شدند و برای رسیدگی در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند.

دلیل اصلی ارتكاب جرم در این پرونده یك رابطه غیراخلاقی بوده است كه متهم ردیف اول این پرونده به جرم ارتكاب تجاوز به عنف و سرقت مقرون به آزار براساس مستندات پرونده به اعدام محكوم شد. سایر متهمین با عناوین مجرمانه ای همچون معاونت در تجاوز به عنف، سرقت مقرون به آزار و رابطه نامشروع به احكامی همچون حبس طولانی مدت و شلاق محكوم شده اند.

منبع: ایران

افزایش آمار اعتیاد به گل در ایران

پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر می گوید: گل سرشاخه گیاه ماری جواناست و این ماده اعتیاد آور درواقع ماده جدیدی نیست بلكه فقط میزان HTC آن بالاتر است. اطلاعات درباره شیوع آن در جمعیت عمومی كشور یعنی بین افراد ۱۵ تا ۶۴ سال موجود است، اما اطلاعات دقیقی اختصاصا درباره درصد شیوع آن میان نوجوانان و جوانان نداریم زیرا تحقیقی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی ادامه می دهد: در سال ۹۰ دومین ماده مخدر مصرفی در كشور شیشه با شیوع ۲۶ درصد بود، اما در سال ۹۴ بر اساس تحقیق صورت گرفته، گل با شیوع ۱۱ تا ۱۲ درصد جایگاه دوم را به خود اختصاص داده یعنی از هر ۱۰۰ معتاد در كشور حدود ۱۱ تا ۱۲ نفر به گل اعتیاد دارند.

منبع: ایران

۱۱۰۰ ضربه شلاق برای ۱۵ کارگر ایلامی

در پی شکایت شرکت پتروشیمی ایلام، دادگاه کیفری ایلام طی حکمی ۱۵ نفر از کارگران این شرکت را به ۹ سال حبس و ۱۱۰۰ ضربه شلاق به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی محکوم کرده است. این در حالی است که هدایت چراغی دبیر اجرایی خانه کارگر استان ایلام از حکم ۹ سال حبس و ۱۱۰۰ ضربه شلاق صادره برای ۱۵ نفر از کارگران پتروشیمی ایلام به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی اظهار بی‌اطلاعی کرد.

منبع: بهار

تجمع کارگران شهرداری آبادان

۴۰ نفر از کارگران شهرداری آبادان برای چندمین روز متوالی دیروز با تجمع مقابل شهرداری مرکزی خواستار دریافت حقوق معوقه خود شده اند. به گفته کارگران شهرداری در پی تجمعات اخیر مبلغی کمتر از یک پایه حقوق به حساب آنان واریز شده که مخارج زندگی را کفاف نمی دهد.

حسن کمری سخنگوی شورای شهر آبادان گفت: کاهش سهم آبادان از عوارض آلایندگی پالایشگاه، پرداخت نشدن عوارض فاز ۲ پالایشگاه، خالی شدن حساب شهرداری در زمان پرداخت حقوق از سوی طلبکارانی مانند بازنشستگان سالهای گذشته و نبود درآمد مشخص برای این ارگان را از علل دیرکرد در پرداخت حقوق کارگران می داند.

منبع: صدا و سیما/ آبادان

ادامه تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی

تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی
تجمع کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی

گروهی از کارگزاران صندوق بیمه کشاورزی که از استان‌های مختلف برای برگزاری تجمع به تهران آمده‌اند، صبح امروز مقابل مجمع تشخیص مصلحت نظام جمع شدند و با دبیر این نهاد گفتگو کردند و سپس در مقابل سازمان مدیریت تجمع کردند.

کارگزاران می‌گویند: خواسته ما اجرای طرج جذب در بدنه دولت است و از سازمان مدیریت می‌خواهیم به عنوان یک نهاد دولتی بودجه‌پرداز، بار مالی جذب را کم کرده و روند جذب را تسهیل کند.

آنها خواستار پاسخگویی دولت هستند و می‌گویند با چه تعقل و تدبیری، استخدام ما را با بیش از ده سال سابقه کار، هزینه‌بر می‌دانند؟

منبع: ایلنا

افزایش شمار کارگران تعدیلی خط شش قطار شهری تهران

در پی انتشار خبر بیکار شدن ۱۵۰ کارگر پیمانی واحد حفاری خط شش قطار شهری تهران، منابع کارگری در این پروژه عمرانی از افزایش تعداد کارگران بیکار شده به ۲۷۰ نفر خبر می‌دهند.

طبق اظهارات کارگران، یکی از دلایل افزایش شمار کارگران تعدیل شده، متوقف شدن فعالیت واحد حفاری به دنبال اختلافات مالی شهرداری با شرکت سابیر بین‌الملل است.

بر اساس ادعای کارگران؛ ۳۸ میلیارد تومان از منابع مالی شرکت سابیر بین‌الملل توسط یکی از بانک‌ها بابت بدهی ۴۰ میلیاردی شهرداری تهران گرو نگه داشته شده است.

این کارگران تاکید کردند: از شهریور ماه سال جاری این شرکت عمرانی عملا فعالیت بخش حفاری را خود را در خط شش متوقف کرده و کارگران با چندین ماه مزد معوقه، کاری برای انجام دادن نداشتند.

منبع: ایلنا

XS
SM
MD
LG