لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۶

واقعیت‌هایی از داخل ایران| تجمع کارگران مقابل شهرداری مرکزی آبادان

تجمع کارگران مقابل شهرداری مرکزی آبادان

جمعی از کارگران شهرداری آبادان از صبح روز دوشنبه مقابل ساختمان شهرداری مرکزی تجمع کرده اند. این افراد که شمارشان به بیش از ۷۰ نفر می رسد به دیرکرد شهرداری در پرداخت دست‌کم ۳ ماه حقوق و دستمزدشان اعتراض دارند.

حسن کمری سخنگوی شورای شهر آبادان مطالبات کارگران شهرداری را به حق دانست و گفت: با جدیت تمام پیگیر موضوع هستیم و هم اکنون نیز شهردار آبادان برای تسریع در پرداختها در تهران در حال مذاکره هستند. پیش بینی می کنیم حقوق و دستمزد معوقه کارگران شهرداری تا پایان هفته نهایت در روز شنبه ۱۷ آذر پرداخت شود.

منبع: صدا و سیما/ آبادان

برخورد با متخلفان گرانی‌های اخیر لبنیات

سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی در روزهای گذشته از محكومیت ۸۲۹ میلیارد ریالی ۲۲ شركت تولید فرآورده های لبنی در شعب این سازمان به جرم گران فروشی خبر داد و گفت: شاهد كم فروشی های بی سابقه در محصولات لبنی كشور هستیم و در این زمینه گزارش های بسیاری به سازمان تعزیرات حكومتی رسیده است.

منبع: کیهان

حقوق دوم۱۶۵۰ کارگر فولاد واریز میشود

کریم یاوری مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار‌ با اشاره به واریز دومین حقوق معوق ۱۶۵۰ کارگر دیپلمه گروه ملی فولاد در روز گذشته ۱۲ آذر ماه، از تسویه حقوق دوم تمام کارگران این شرکت تا پایان هفته خبر داد.

کریم یاوری درباره آخرین وضعیت تسویه مطالبات معوق سه هزار کارگر شاغل در گروه ملی فولاد اهواز‌ با بیان اینکه کارگران زیردیپلم این شرکت، چهارشنبه هفته گذشته دو ماه حقوق معوق خود را دریافت کردند، اظهار داشت: روز پنجشنبه کارگران دیپلمه این شرکت یک ماه از حقوق معوق خود را دریافت کردند و کارگران لیسانس به بالا نیز روز شنبه یک ماه از مطالبات معوق خود را دریافت کردند.

منبع: جهان صنعت

تصویب افزایش ۲۶.۵ درصدی قیمت زغال‌سن

محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی
محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس از تصویب افزایش ۲۶.۵ درصدی قیمت زغال سنگ از اول آذر ماه خبر داد و گفت: ۱۰ میلیارد تومان از مطالبات شرکت‌های اقماری طرف حساب شرکت زغال‌سنگ برای تسویه حقوق کارگران طی یک هفته آینده پرداخت می‌شود.

پورابراهیمی اظهار کرد: وضعیت بهای تمام شده تولید زغال افزایش پیدا کرده و این وضعیت با قیمت‌های پایین قبلی قابل استمرار نیست، چون قیمت‌های جهانی و از طرفی قیمت‌های فروش محصولات ذوب آهن هم افزایش پیدا کرده است و قطعا مواد مربوط به این بخش هم باید با افزایش رو به رو باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

مسعود باباپور، فعال سیاسی به ۱۳ سال حبس محکوم شد

مسعود باباپور، فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق
مسعود باباپور، فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق

با حکم دادگاه مسعود باباپور، فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق به اتهامات بر هم زدن امنیت کشور، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۱۳ سال حبس و ۲ سال محرومیت از حقوق اجتماعی پس از اتمام حبس محکوم شد.

باباپور سال ۸۷ و در پی شرکت در تجمعات کنکوری‌ها مقابل سازمان سنجش و مجلس در ماجرای اجرای مصوبه بومی گزینی وزارت علوم بازداشت شده بود. او همچنین سوم مرداد ۸۸، یک هفته در بازداشت بود و پس از آن در ۱۲ آذر ۸۸ هنگام خروج از دانشگاه بازداشت و ۷۰ روز در انفرادی بود. پس از آن او به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. او در تیرماه سال ۹۰ در دادگاه دیگری، به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم و تمرد از دستور پلیس به ۶ ماه حبس قابل خرید و ۹ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. او در تیرماه ۹۳ نیز به مدت یک ماه بازداشت بود و به قید وثیقه آزاد شد.

منبع: بهار

راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد ایران ادامه دارد

راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد ایران در بیست و پنجمین روز اعتراض
راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد ایران در بیست و پنجمین روز اعتراض

کارگران گروه ملی فولاد ایران برای بیست و پنجمین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات صنفی‌شان، مسیر چهارراه نادری و مسجد جزایری تا استانداری خوزستان را راهپیمایی کردند.

منابع کارگری در گروه ملی فولاد ایران می‌گویند: اجتماع امروز آنها در انتقاد به بی‌توجهی مسئولان به خواسته‌هایشان برپا شده و گروهی از خانواده‌های کارگری نیز کارگران را همراهی می‌کنند.

همچنین در جریان اعتراض صنفی روز گذشته ۱۲ آذر ماه، کارگران با تجمع مقابل دفتر امام جمعه اهواز از وی درخواست استمداد کردند.

منبع: ایلنا

بخشی از مطالبات کارگران «روغن نباتی جهان» پرداخت شد و کارگران اخراجی به کار بازگشتند

کارخانه روغن نباتی جهان یک ماه از مجموع ۱۰ماه معوقات مزدی کارگران خود را پرداخت کرد اما کارگران می‌گویند مطالبات بیمه آنها ناقص پرداخت شده است.

این کارگران درباره سرنوشت دیگر مطالبات خود می‌گویند: در حال حاضر به غیر از یک ماه معوقات مزدی پرداخت شده که مربوط به تیر ماه سال جاری است، هنوز دستمزد ۵ ماهه سال جاری و دیگر مطالبات مربوط به یک ماه از سال ۹۶ و سه ماه از سال ۹۵ خود را از کارفرما طلبکاریم.

کارگران روغن نباتی جهان اعلام کردند، ۱۹ کارگر اخراجی نیز به کار به کار سابق خود بازگشته‌اند.

منبع: ایلنا

تجمع اعضای تعاونی مسکن اتوبوسرانی و پیمانکاران شهرداری مقابل شورای شهر تهران

صبح امروز جمعی از پیمانکاران شهرداری و اعضای تعاونی مسکن اتوبوسرانی با تجمع مقابل شورای شهر و در حالی که شعار می دادند "شهردار شهر تهران، یک بررسی یک اقدام" و "یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه " خواهان رسیدگی به وضعیت و حل مشکل‌شان شدند.

این پیمانکاران در حالیکه بنرهایی در دست داشتند عنوان کردند که توانایی پرداخت حقوق پرسنل خود را ندارند و به دلیل بدهی‌ها، حساب‌های بانکی آنها توسط تامین اجتماعی بسته شده است.

از سوی دیگر نمایندگان اتحادیه اتوبوسرانی نیز عنوان کردند که پنج سال است مشکل آنها حل نشده و هنوز تعاونی مسکن آنها با مشکلات زیادی روبرو است.

منبع: ایسنا

اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند به کیفیت غذا

اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند به کیفیت غذا
اعتراض دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند به کیفیت غذا

تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند در اعتراض به کیفیت غذا در محوطه این دانشگاه تجمع کردند و با سر دادن شعارهایی همچون «دانشجوی باغیرت، اعتراض اعتراض» و «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، اعتراض خود را نسبت به کیفیت و نوع غذا و سرویس ارائه شده نشان دادند.

دانشجویان معترض، علت اصلی تجمعشان را بی‌کیفیتی غذای ارائه شده و پاسخگو نبودن مسئولان نسبت به مطالبات برحق دانشجویان عنوان کردند.

منبع: ایسنا

XS
SM
MD
LG