لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۹

واقعیت‌هایی از داخل ایران| نرگس محمدی از دادستان تهران درخواست آزادی مشروط کرد

نرگس محمدی از دادستان تهران درخواست آزادی مشروط کرد

محمود بهزادی راد وکیل مدافع نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی گفت: تا جایی که در جریان هستیم، وزارت اطلاعات به عنوان ضابط پرونده موکلم، با آزادی مشروط او موافق است و فقط موافقت دادستان تهران نیاز است.

این وکیل دادگستری با اشاره به عمل جراحی موکلش در تاریخ هفتم تیر امسال افزود: طبق نظر پزشکان، محمدی پس از عمل جراحی باید تحت مراقبت های ویژه در بیمارستان قرار می گرفت اما متاسفانه به زندان منتقل شد. نامه‌های پزشکان نیز مبنی بر ضرورت بستری شدن موکل در بیمارستان به زندان ارائه شده است.

وکیل مدافع نرگس محمدی اضافه کرد: با توجه به اینکه حکم حبس موکلم ۱۰ سال است و تا کنون ۶ سال و هشت ماه از این مدت در زندان سپری کرده، طبق قانون مشمول آزادی مشروط می شود.

منبع: ایرنا

تجمع خانواده‌های دانش‌آموزان قربانی تعرض جنسی مدرسه‌ای در اصفهان

تجمع خانواده‌های دانش آموزان قربانی تعرض جنسی مدرسه‌ای در اصفهان
تجمع خانواده‌های دانش آموزان قربانی تعرض جنسی مدرسه‌ای در اصفهان

صبح امروز تعدادی از خانواده‌های دانش آموزان در مقابل مدرسه‌ای در ناحیه ۴ آموزش و پرورش شهر اصفهان که خبری مبنی بر تجاوز به تعدادی دانش آموز این مدرسه در شبکه‌های مجازی منتشر شده تجمع کردند.

به گفته علیرضا مهدی مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در حال حاضر تحقیقات در این زمینه در حال انجام است و برخی از والدین دانش‌آموزان ادعایی مبنی بر تجاوز دارند و پرونده این موضوع سریع تشکیل شده و به مراجع قضایی ارسال شد و فرد مورد اتهام نایب رییس انجمن اولیا و مربیان مدرسه بوده، دستگیر شده است

علی اصفهانی دادستان اصفهان می‌گوید: این موضوع ۱۰ آذر امسال با شکایت چهار نفر از اولیای دانش آموزان یکی از مدارس شهر اصفهان به دستگاه قضایی اعلام شد. تحقیقات مقدماتی صورت گرفت و دانش آموزانی که ادعای تعرض جنسی در مورد آنها اعلام شده بود به پزشکی قانونی معرفی شدند.

منبع: خبرآنلاین

افزایش ۶.۱ درصدی نزاع در ۷ ماهه امسال

سازمان پزشکی قانونی ایران اعلام کرد: از ۳۷۲ هزار و ۹۹۳ پرونده نزاع ارجاعی در هفت ماهه امسال، ۲۵۳ هزار و ۴۹۵ پرونده مربوط به مردان و ۱۱۹ هزار و ۴۹۸ پرونده به زنان، مربوط می‌شود.

استان تهران با ۸ هزار و ۵۸۵ پرونده دارای بالاترین نرخ نزاع در بین استان‌هاست و پس از تهران، خراسان رضوی با ۳ هزار و ۹۷۱ و اصفهان با ۳ هزار و ۵۹۵ پرونده قرار دارند. استان های ایلام با ۳۲۸، سمنان با ۴۰۹ و بوشهر با ۴۳۲ پرونده، دارای کمترین رتبه در بین پرونده های ارجاعی نزاع در ۷ ماهه امسال هستند.

منبع: فارس

دلیل افزایش قیمت خودرو

مشتریان برای خرید خودرو در یک نمایندگی فروش در تهران
مشتریان برای خرید خودرو در یک نمایندگی فروش در تهران

سكوت وزارت صنعت، معدن و تجارت به خاطر عدم اطلاع رسانی قیمت‌های جدید خودرو باعث شد قیمت خودروهای داخلی طی روزهای اخیر افزایش ۵۰۰ تا یک میلیون تومانی پیدا كند.

فروشندگان خودرو دلیل گرانی خودرو را بلاتكلیفی در قیمت‌ها می‌دانند و می‌گویند وزارت صنعت، معدن و تجارت وعده داده بود كه ۱۰ آذر ماه اصلاح قیمت‌ها رسانه‌ای می‌شود. ولی هنوز این وزارتخانه در مورد قیمت‌ها اظهار نظری نكرده و بدین جهت روزانه قیمت‌ها در حال افزایش است. از طرفی فروشندگان هم ترجیح می‌دهند كه فروش خود را متوقف كنند تا وضعیت بازار خودرو شفاف شود.

منبع: ایران

۱۷هزار و ۹۸۶ نفر بیمار دیابتی در چهارمحال و بختیاری

سید راشد جزایری سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون در استان ۱۷ هزار و ۹۸۶ بیمار مبتلا به دیابت وجود دارد. میانگین کشوری ابتلا به بیماری دیابت ۱۱ درصد و در استان ۸.۵ درصد است.

منبع: خبر آنلاین

اعتصاب کارگران قطار شهری اهواز به سومین روز متوالی رسید

نزدیک به ۱۰۰ کارگر پیمانی قطار شهری اهواز صبح امروز دوشنبه ۱۲ آذر برای سومین روز متوالی دست از کار کشیده و در اعتراض به دریافت نکردن ۱۸ ماه مزد معوقه خود در کارگاه مرکزی این پروژه عمرانی تجمع کردند.

صبح امروز دو نفر از مدیران این پروژه عمرانی در جمع کارگران حاضر شده و مدعی‌ شده‌اند شرکت پیمانکاری کیسون منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق‌های عقب افتاده کارگران ندارد اما قصد دارد تا پایان آذر ماه دو ماه از معوقات مزدی کارگران را پرداخت کند. همچنین از کارگران خواسته شده است به اعتصاب خود پایان داده و به کارشان بازگردند.

منبع: ایلنا

آغاز سومین روز از تجمع کارگران صنایع مفتولی تاکستان

حدود ۵۰ نفر از کارگران کارخانه «صنایع مفتولی تاکستان» صبح امروز در سومین روز از اعتراض خود، خواستار رفع مشکلاتشان شدند.

به گفته یکی از کارگران حاضر در تجمع، این واحد صنعتی بیشترین تولید را در سال جاری به نسبت سال‌های گذشته داشته و از فروش محصولات کارخانه سود خوبی نصیب مالکان کارخانه شده است. با این وجود کارگران از پرداخت نشدن ۶ ماه معوقات مزدیشان بی‌اطلاعند.

منبع: ایلنا

XS
SM
MD
LG