لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۰

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود ۲ هزار تخت بیمارستانی در خراسان رضوی

کمبود ۲ هزار تخت بیمارستانی در خراسان رضوی

علیرضا شهریاری عضو هیات مدیره نظام پزشکی خراسان رضوی گفت: بخش بهداشت و درمان در خراسان رضوی با کمبود دو هزار تخت بیمارستانی مواجه است. با توجه به کمبود این تعداد تخت، باید برای راه‌ اندازی بیمارستان و اضافه کردن تخت‌ها در مناطق محروم و کم برخوردار استان اقدام شود.

منبع: صدا و سیما/ خراسان رضوی

جرايم ۷۰ درصد زندانيان کشور مربوط به مواد مخدر است

اسکندر مؤمنی دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بيان اينکه نزديک به ۷۰ درصد زندانيان کشور به‌ واسطه جرائم مرتبط با مواد مخدر در زندان به سر می‌برند، گفت: ۵۵ درصد طلاق‌ها به دليل اعتياد و ۴۰ درصد جرائم به صورت مستقيم به دليل مواد مخدر است.

منبع: رسالت

جزئیات حکم وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی صادر شد

وحید مظلومین، محمد اسماعیل قاسمی
وحید مظلومین، محمد اسماعیل قاسمی

دادستانی تهران روز چهارشنبه ۷ آذر ماه جزئیات حکم دو مفسد اقتصادی را منتشر کرد.

بر اساس حکم صادره از شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی تهران ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی و دادنامه شعبه چهل و یکم دیوان عالی کشور، هیات حاکمه در خصوص متهمان ردیفهای اول و دوم پرونده وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی با احراز افساد فی‌الارض، حکم به اعدام و ضبط اموال ناشی از ارتکاب جرم توسط اجرای احکام داد.

منبع: برنا

معوقات مزدی کارگران شهرداری شوشتر از هفت ماه گذشت

پرداخت معوقات حقوقی کارگران شهرداری شوشتر از هفت ماه گذشت. به گفتهٔ کارگران، به‌رغم وعده‌های داده شده مبنی بر بهبود اوضاع در ماه‌های آینده، هنوز هیچ اقدامی برای پرداخت معوقات حقوقی کارگران صورت نگرفته است.

منابع کارگری در شهرداری شوشتر گزارش داده‌اند که حدود ۵۰۰ کارگر رسمی، قراردادی و پیمانکاری مجموعه شهرداری شوشتر، از اردیبهشت ماه سال جاری حقوق و مزایا دریافت نکرده‌اند.

منبع: ایلنا

فروش کلیه برای باز پرداخت اقساط وام

اصغر مسعودی نماینده مردم نی‌ریز و استهبان روز سه شنبه ۶ آذر در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی برای بازپرداخت اقساط وام قصد فروش کلیه را دارند که این زیبنده مملکت ما نیست. گرچه تحریم‌ها بی‌اثر نیست، اما حل مشکلات ضروری است، مردم مشکل نان و معیشت دارند، خشکسالی و بیکاری بنیان خانواده‌ها را متزلزل کرده، وام‌ها دردهای بی‌درمان شده، ربا رونق گرفته و برخی برای پرداخت وام قصد فروش کلیه را دارند، این زیبنده مملکت ما نیست.

منبع: دنیای اقتصاد

تجمع سه روزه کارگران شهرداری آبادان برای معوقات مزدی

تجمع سه روزه کارگران شهرداری آبادان برای معوقات مزدی
تجمع سه روزه کارگران شهرداری آبادان برای معوقات مزدی

برخی منابع کارگری از اعتراض سه روزه کارگران شهرداری آبادان و سازمان‌های وابسته برای مشخص شدن وضعیت مطالبات معوقه خود خبر می‌دهند.

از سه روز پیش گروهی از کارگران مناطق سه‌گانه شهرداری آبادان برای وصول مطالبات معوقه خود، مقابل ساختمان مرکزی شهرداری دست به اعتراض صنفی زدند. بیش از ۲ هزار کارگر در مجموعه شهرداری آبادان و سازمان‌های وابسته به آن مشغول کار هستند که پرداخت مطالبات مزدی‌شان از شهریور ماه به تاخیر افتاده است.

منبع: ایلنا

شناسایی و ثبت ۲۰۵ بیمار مبتلا به ایدز در استان

ظفر پریسایی مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته مبارزه با ایدز گفت: ۲۰۵ بیمار مبتلا به ایدز در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و ثبت شده‌اند. از این تعداد بیمار شناسایی شده تاکنون ۱۰۰ نفر آن فوت شدند.

دکتر نیکبخت متخصص بیماری‌های عفونی هم گفت: بیشترین افراد مبتلا به بیماری ایدز در استان میان معتادان تزریقی و از طریق استفاده از سرنگ آلوده مشترک و همچنین از طریق فرآورده‌های خونی بود که با تمهیداتی که به کار گرفته شد این میزان به حداقل کاهش یافته و هم اکنون بیشترین راه انتقال از طریق رفتار‌های پر خطر جنسی و خارج از خانواده است.

منبع: صدا و سیما/ کهگیلویه و بویراحمد

XS
SM
MD
LG