لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۳

ادامه همکاری «نشنال جئوگرافیک» با مورگان فریمن


شبکه «نشنال جئوگرافیک» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به همکاری با مورگان فریمن هنرمند نامدار آمریکایی ادامه می دهد و بزودی تولید فصل جدید مجموعه تلویزیونی «داستان خدا» را آغاز می کند.

این شبکه چندی پیش و به دنبال انتشار اتهامات آزارهای جنسی علیه مورگان فریمن حضورش در این پروژه مستند را تعلیق کرد؛ هشت زن این ستاره هالیوود را به رفتار ناشایست و غیراخلاقی متهم کرده اند.

این شبکه در فرازهایی از این بیانیه با ابراز رضایت از همکاری با مورگان فریمن در پروژه های تحسین شده «داستان ما» و «داستان خدا»، او را هنرمندی حرفه ای و بی حاشیه توصیف کرد.

نشنال جئوگرافیک با اشاره به اتهاماتی که در ماه‌های اخیر علیه مورگان فریمن مطرح شده، تعلیق حضور او در این پروژه را تصمیمی دشوار ولی ضروری دانست.

به گفته این شبکه تحقیقات مستقل، جامع و کامل آنها نشان داد که این هنرمند در طول سالها همکاری با نشنال جئوگرافیک هیچ خطایی در محیط کار و در پروژه‌های مرتبط با این سازمان مرتکب نشده است.

به این ترتیب پیش تولید فصل سوم «داستان خدا» که یکی از موفق‌ترین محصولات این شبکه تلویزیونی است در ماه سپتامبر آغاز می شود.

نشنال جئوگرافیک در بخش دیگری از این بیانیه «داستان خدا» را مجموعه ای توصیف کرد که باعث افزایش آگاهی از ادیان و فرهنگ های گوناگون شده و در نهایت به برقراری صلح و دوستی در جهان کمک می کند.

مورگان فریمن مجری این برنامه تلویزیونی است و با سفر به کشورهای مختلف و گفتگو با شخصیت های گوناگون مشاهدات و تجربیات خود را در چهارچوب مستندی داستانی به تصویر می کشد.

او در یکی از این برنامه های پیشین این مجموعه با حضور در حسینیه ای در لندن و تهیه گزارشی از مراسم عزاداری حسین، امام سوم شیعیان، به بیان عاشورا و باورهای تشیع از این رویداد تاریخی پرداخت.

برخی از این برنامه ها با زیرنویس فارسی از طریق شبکه های تلویزیونی یا اینترنتی نیز پخش شده و بیننده های زیادی در میان ایرانیان دارد.

مورگان فریمن پس از انتشار اتهامات آزار جنسی علیه خود که بازتاب گسترده ای در رسانه‌های خبری داشت با انتشار بیانیه ای عذرخواهی کرد. او ضمن تأکید بر بیگناهی خود گفت اگر رفتار و گفتارش بصورت ناخواسته موجب رنجش یا ناراحتی فردی شده پوزش می خواهد.

مورگان فریمن ۸۰ ساله از محبوب ترین بازیگران آمریکایی دهه های اخیر است که در فیلم های پرفروشی بازی کرده و دستاوردهای ارزنده ای داشته است.

او برنده جوایزی معتبری چون اسکار و گلدن گلوب است و تجریبات درخشانی نیز در تهیه و تولید آثار مستند و برنامه های تلویزیونی دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif.

XS
SM
MD
LG