لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۶

استراتژی ایالات متحده در افغانستان موضوع نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا


اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان از منافع ایران در بحران موجود در افغانستان سخن گفت.
اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان از منافع ایران در بحران موجود در افغانستان سخن گفت.


کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست «اد رویس» روز چهارشنبه میزبان جلسه استماعی با عنوان سیاست آمریکا در افغانستان بود.

در ابتدای این جلسه، «اد رویس» رئیس این کمیته گفت: حضور ما در افغانستان طولانی ترین جنگ آمریکا بوده است.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا افزود: جنگ طولانی در افغانستان موجب سود بردن برخی دشمنان مان در منطقه از جمله آیت الله های ایران شده است.

آقای رویس همچنین گفت: مذاکراتی برای آتش بس در افغانستان بین دولت این کشور و طالبان آغاز شده است اما کافی نیست. باید فشار بر پاکستان برای متقاعد کردن گروه های تروریستی به صلح ادامه یابد.

بعد از سخنان رویس، الیوت انگل، عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در این جلسه گفت: هزاران نیروی آمریکایی هنوز در افغانستان هستند و ما نیاز به یک استراتژی موثر در این موضوع داریم.

این عضو ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفت: هرچند از مذاکره برای صلح حمایت می کنیم اما آمریکا نباید وارد مذاکره مستقیم با طالبان شود.

گزارش مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به کمیته مجلس نمایندگان درباره استراتژی دولت در افغانستان

در جلسه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا «آلیس ولز» مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا در امور جنوب و آسیای مرکزی این وزارتخانه شهادت داد.

«آلیس ولز» مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا در امور جنوب و آسیای مرکزی در سخنان ابتدایی خود گفت: سیاست ما در افغانستان مشخص است: فشار بر طالبان برای مذاکره؛ آنها راهی برای پیروزی ندارند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا افزود: پیشرفت در افغانستان آرام است اما مسیر رو به رشد است. مردم افغانستان که هر روز با کشتار مواجه اند، می دانند که صلح مهمترین نیاز امروز شان است.

در جلسه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان نیز درباره سیاست آمریکا در افغانستان الیانا راس لیتنین عضو این کمیته نیز از نقش پاکستان و ایران در قدرت گرفتن طالبان انتقاد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG