لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۳

پرزیدنت ترامپ: سپاه پاسداران نه در نام و نه در عملکرد ایرانی نیست


پرزیدنت دونالد ترامپ پیوسته میان حکومت ایران با مردم آن کشور آشکارا فرق گذاشته است:
"از لبنان تا عراق تا یمن، ایران به تروریستها، شبه نظامیان و سایر گروه های تندرو کمک مالی تسلیحاتی و آموزشی می دهد تا تخریب و آشوب را در سرتاسر منطقه گسترش دهد. همه ملت های با وجدان بیدار باید در همکاری با هم ایران را منزوی سازند، مانع از آن شوند که تروریستها را تامین مالی کند و برای روزی دعا کنند که مردم ایران از حکومت عادلانه و درستی که سزاوار آنند برخوردار شوند."

در پیام نوروزی اخیرش پرزیدنت ترامپ با مشخص کردن یک عنصر در رهبری ایران، یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به محکومیت ویژه آن پرداخت:
"سپاه پاسداران نه در نام و نه در عملکرد، ایرانی نیست. سپاهی متخاصم است که مردم ایران را سرکوب کرده و از آنها سرقت می کند تا فرای مرزها از تروریسم حمایت کند. سپاه پاسداران از سال ۲۰۱۲ شانزده میلیارد دلار از ثروت ایران را صرف کمک به رژیم اسد و حمایت از تروریستها در سوریه، عراق و یمن کرده است. در عین حال، متوسط خانواده های ایرانی ۱۵ درصد از ده سال پیش فقیرتر هستند و نزدیک به ۳۰ درصد از جوانان ایرانی بیکارند.

پرزیدنت ترامپ همچنین سپاه پاسداران را محکوم کرده که حقوق شهروندان را در آزادی تجمعات، دسترسی به اطلاعات و فرصتهای برابر سرکوب می کند.

اما "از جانب مردم آمریکا مردم ایران را که در مقابله با سرکوب برای باز پس گرفتن حقوقشان مبارزه می کنند" مورد تحسین قرار داد.

پرزیدنت ترامپ گفت باشد که در سال جدید نور بر ظلمت غلبه کند و باشد که مردم ایران به زودی از روزگار صلح، شکوفایی و شادی لذت ببرند.

XS
SM
MD
LG