لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۸

عضو ارشد کنگره آمریکا: ترامپ برای مقابله با ایران در سوریه به یک استراتژی نیاز دارد


دوین نونز، رییس جمهوریخواه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا
دوین نونز، رییس جمهوریخواه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا

دوین نونز، رییس جمهوریخواه کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا، می گوید پرزیدنت ترامپ هنوز یک استراتژی برای مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی ایران در سوریه تهیه نکرده است.

به گزارش روزنامه واشنگتن اگزمنر، این قانونگذار ارشد جمهوریخواه تاکید می کند: «من چیزی نمی بینم و باید چنین استراتژی وجود داشته باشد.»

دوین نونز در مصاحبه ای با روزنامه واشنگتن اگزمنر گفت کوتاهی در این باره بر کارزار موفقیت آمیز ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش در عراق و سوریه اثر منفی خواهد گذاشت.

آزادی رقه در سوریه توسط نیروهای مورد حمایت آمریکا از نگرانی های دوین نونز نسبت به نفوذ نظامی ایران و گسترش گروه های تروریستی وابسته در عراق و سوریه در نزدیکی مرز اسراییل نکاسته است: «خطر بلندمدت تر تقویت شیعیان و روس ها و رژیم اسد است.»

رییس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که روابط خوبی با دولت ترامپ دارد می گوید سیاست های ترامپ محدود به تغییرات تاکتیکی است: «البته آن آستین ها را بالا زده اند و برای همین شاهد حذف سریعتر داعش در منطقه هستیم. اما آن نیروها همچنان آن جا هستند، مشکل سنی ها کماکان وجود دارد.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG