لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۹

دیدگاه| قانونگذار آمریکایی: پرزیدنت ترامپ نباید توافق هسته ای ایران را تایید کند


یادداشتی در وبسایت بریتبارت از لی زلدین، عضو کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

برجام تامین کننده منافع عالی آمریکا نیست. آن چه که از آن به عنوان «توافق» اسم می برند راهی برای جلوگیری از دسترسی ایران به جنگ افزار هسته ای نیست. این یک نقشه راه است که ایران دقیقا چگونه می تواند به سلاح هسته ای دست پیدا کند.

واقعیت این است که هیچ آمریکایی نمی تواند در تیم بازرسان آژانس بین المللی به تاسیسات ایران برود. ایران خودش از مراکزش بازرسی و نمونه برداری خواهد کرد. بازرسان بین المللی اجازه دسترسی به مراکز نظامی ایران را ندارند.

رییس جمهوری آمریکا باید مسولیت را به طور کامل بر عهده رژیم ایران بگذارد تا ثابت کند به دنبال تسلیحات هسته ای نیست. برجام تماما باعث تقویت ایران می شود. اگر ایرانی ها به چند روز زمان برای هضم تغییر اوضاع نیاز دارند مساله ای نیست، ولی اگر آماده نیستند زمان آن است که اهرم فشار خود را فورا تقویت کنیم. من اطمینان دارم متحدان ما می خواهند شریک خوب ما در این تلاش باقی بمانند.

یک توافق بهتر ضروری و قابل دستیابی بود. بدون این توافق وضعیت بهتری داشتیم. با این توافق رفتار بد ایران فقط بدتر شده است؛ راه دستیابی ایران به جنگ افزار هسته ای ضمن برخورداری از مزایای لغو تحریم ها وجود دارد؛ و توافق مخفی آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایران را حتی رییس جمهوری آمریکا نخوانده است.

عدم تایید پایبندی برجام حرکتی درست است. زمان تصحیح مسیر مدت ها است که فرا رسیده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG