لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۶

وزیر خزانه داری آمریکا: بانک ها بین آمریکا و کره شمالی یکی را انتخاب کنند


استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا
استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا

ساعاتی بعد از فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که دستور افزایش تحریم های اقتصادی علیه کره شمالی را صادر کرد، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا، از تحریم های جدید آمریکا علیه پیونگ یانگ جزئیات بیشتری ارائه داد.

استیون منوچین گفت از امروز به بعد، موسسات مالی بین المللی بین روابط بانکی با آمریکا و روابط بانکی با رژیم کره شمالی باید یکی را انتخاب کنند و نمی توانند با هر دو رابطه داشته باشند.

او ضمن دفاع از اثرات تحریم های پیشین علیه کره شمالی، تحریم های جدید را هدفمند و بسیار قابل توجه خواند و گفت موسسات مالی بین المللی، نباید تامین منابع مالی برای برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی را تسهیل کنند.

به گفته وزیر خزانه داری آمریکا، کره شمالی مدت زیادی است که با فرار از تحریم ها، به رفتارهای مخرب خود از جمله تهدید همسایگانش ادامه داده است. استیون منوچین کشورهای دیگر را به قطع روابط اقتصادی با کره شمالی فراخواند و از روسیه نیز خواست اقدامات بیشتری در این باره انجام دهد.

وزیر خزانه داری آمریکا گفت روز پنجشنبه با مقامات بانک مرکزی چین گفتگوهای محرمانه ای داشته است و نسبت به همکاری آنها با آمریکا برای افزایش انزوای کره شمالی ابراز امیدواری کرد. او همچنین بدون ذکر جزئیات بیشتر، در پاسخ به خبرنگاران گفت با مقامات بانک مرکزی چند کشور دیگر درباره تحریم های جدید گفتگو کرده است.

با اینکه چین مهمترین شریک تجاری کره شمالی به شمار می رود، وزیر خزانه داری آمریکا از اعلام صریح اینکه آیا تحریم های جدید در اصل شرکت های چینی را هدف قرار می دهد یا خیر، خودداری کرد و گفت هدف از این تحریم ها، کره شمالی است.

وزیر خزانه داری آمریکا گفت که تحریم های جدید آمریکا مشمول اقدامات گذشته نمی شود و تخلفات آتی را هدف قرار می دهد.

تحریم های جدید آمریکا علاوه بر تحریم هایی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد، در واکنش به اقدامات موشکی و هسته ای این کشور در نظر گرفته است و طیف مختلفی از اقدامات را شامل می شود.

XS
SM
MD
LG