لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۱

ترامپ محدودیت ویزا برای شش کشور عمدتا مسلمان را یک ممنوعیت مسافرتی می‌خواند


رییس جمهوری آمریکا دوشنبه موکدا به فرمان اجرایی اش به عنوان یک «ممنوعیت مسافرتی» اشاره کرد و گفت وزارت دادگستری دولت او نباید «نسخه ای رقیق شده و به لحاظ سیاسی مقبول» را به دیوان عالی می فرستاد.

یوجین اسکات و آریان دِووگ در گزارش مشترکی در وبسایت سی ان ان نوشتند: اشاره پرزیدنت ترامپ به این تغییرات در طرح ممنوعیت مسافرتی از جمله منع موقت سفر شهروندان چند کشور با اکثریت مسلمان به آمریکا می تواند به این استدلال حقوقی دولت او که هدف از فرمان اجرایی رییس جمهور تبعیض علیه مسلمانان نبوده است لطمه بزند.

دونالد ترامپ در دوران رقابت های انتخاباتی خواستار «تعطیلی تمام و کمال» مهاجرت مسلمانان به ایالات متحده شده بود. وکلای وزارت دادگستری تلاش فراوانی کرده اند تا در دادگاه دستور رییس جمهور را «ممنوعیت مسافرتی» نخوانند و آن را «توفقی موقت» یا صرفا «فرمان اجرایی» عنوان کنند.

پرزیدنت ترامپ در یک رشته توییت ها اظهار نظراتش در واکنش به حملات تروریستی لندن مبنی بر ضرورت وضع ممنوعیت مسافرتی را تایید کرد: «مردم، وکلا و دادگاه ها می توانند آن را هر چه می خواهند بخوانند، اما من آن را آن چه که لازم است و آن چه که هست می خوانم، یک ممنوعیت مسافرتی».

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG