لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

حال آنتونیو باندراس خوب است


«آنتونیو باندراس» بازیگر مشهور اسپانیایی و یکی از ستاره های بین المللی هالیوود اعلام کرد، پس از سکته قلبی در ماه ژانویه، شرایط جسمانی بهتری دارد و بعداز گذراندن دوران نقاهت، فعالیت های هنری خود را از سر می گیرد.

آنتونیو باندارس در جریان برگزاری جشنواره سینمایی مالاگا در جنوب اسپانیا برای نخستین بار به این موضوع اشاره کرد.

این بازیگر ۵۶ ساله گفت، ماه ژانویه گذشته سکته کرد و سه رگ قلبش مسدود شد، به همین دلیل پزشکان بلافاصله او را عمل کردند و از مرگ حتمی نجات دادند.

آنتونیو باندراس گفت، کادر پزشکی در جریان این عمل جراحی، سه «استنت» پیشرفته در رگهای مسدود شده کار گذاشته و او در حال حاضر وضعیت جسمانی مناسبی دارد.

این موضوع به دلایل شخصی رسانه ای نشد و نزدیکان این هنرمند اسپانیایی درباره آن سکوت کردند.

غیبت چند هفته ای آنتونیو باندراس در محافل عمومی و سفرهای او به یک کلینیک پزشکی در سوئیس، شایعات بسیاری را پدید آورد و موجب انتشار خبرهای ضد و نقیضی درباره سلامتی این ستاره اسپانیایی در نشریات هنری شد.

آنتونیو باندارس با رد تمامی شایعات منتشره، از گزارش های برخی از نشریات زرد انتقاد کرد، داستان هایی که به گفته او زائیده ذهن بیمار نویسندگان این مجله ها برای فروش بیشتر است.

در جریان برگزارش جشنواره سینمایی مالاگا، آنتونیو باندراس به دلیل دستاوردهای ارزنده خود در عرصه سینما، جایزه ویژه یک عمر فعالیت هنری را دریافت کرد.

آنتونیو باندراس فعالیت های حرفه ای خود را بعنوان بازیگر از دهه هشتاد میلادی در اسپانیا شروع کرد. او در دهه نود میلادی وارد سینمای آمریکا شد و به تدریج به یکی از ستاره های بین المللی هالیوود تبدیل شد.

از فیلم های مشهور او می توان به «دسپرادو»، «آدم کش ها»، «افسانه زورو» و «اویتا» اشاره کرد.

این هنرمند اسپانیایی در سال های اخیر در مقام کارگردان یا تهیه کننده در تولید پروژه های مختلف سینمایی مشارکت داشته است.

آنتونیو باندراس ضمن حضور در فیلم های بزرگ تجاری، هنوز به بازی در آثار کم بودجه و به اصطلاح هنری هم علاقمند است و با بسیاری از هنرمندان مستقل همکاری می کند.

«آلتامیرا» یکی از آخرین فیلم هایی است که این هنرمند اسپانیایی در آن بازی کرده، اثری به کارگردانی «هیو هادسن» بریتانیایی که به داستان کشف غارهای مشهور آلتامیرا در اسپانیا می پردازد.

در این فیلم گلشیفته فراهانی هم حضور داشت و نقش همسر آنتونیو باندراس را بازی کرد.

XS
SM
MD
LG