لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۹

ترامپ می تواند ایران را بدون پاره کردن توافق هسته ای زیر فشار بگذارد


حسن روحانی خوشبین است با توافق هسته‌ای و اثرات آن دوباره در انتخابات سال آینده موفق شود.
حسن روحانی خوشبین است با توافق هسته‌ای و اثرات آن دوباره در انتخابات سال آینده موفق شود.

سرمقاله هیات تحریریه بلومبرگ

دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا، باید تصریح کند برخلاف دولت اوباما حتی کوچکترین تخلف ایران از توافق هسته ای را تحمل نخواهد کرد.

دولت جدید آمریکا با توجه به ادامه حمایت ایران از گروه های تروریستی چون حزب الله و درگیری بسیاری از شرکت های ایرانی در پولشویی حتی می تواند قرارداد بویینگ با ایران را ملغی کند.

آمریکا در بلند مدت باید در مذاکره مجدد با ایران بازرسی از مراکز مشکوک را به دوش آژانس بین المللی انرژی اتمی بگذارد تا خود ایرانی ها.

ترامپ همچنین باید برای اعمال فشار بر برنامه موشک های بالیستیک ایران استفاده بیشتری از تحریم ها ببرد و تلاش دولت اوباما برای تجهیز نظامی عربستان سعودی و متحدان آمریکا در منطقه خلیج فارس را به ویژه در حوزه سپر دفاع موشکی گسترش بدهد.

لغو توافق هسته ای ایران که پیشتر وعده داده شده بود بسیاری از طرفداران ترامپ را خشنود می کند. اما این احساس رضایتی کوتاه مدت خواهد بود. رییس جمهوری منتخب می تواند با نگاه به یک رویکرد بلند مدت منافع آمریکا و ثبات منطقه را بهتر حفظ کند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG