لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۲

علی اکبر ناطق نوری از "سیر قهقرایی" در جمهوری اسلامی انتقاد کرد


علی اکبر ناطق نوری، رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبر جمهوری اسلامی، روند طی شده جمهوری اسلامی در بسیاری از مسائل را "قهقرایی" دانست.

آقای ناطق نوری یکشنبه شب ششم تیر ماه در سخنانی در مراسم مذهبی احیا در مقبره بنیانگذار جمهوری اسلامی‌ گفت: "در ٣٧ سال گذشته در بسیاری از مسائل سیر قهقهرایی داشته و با این وضعیت نمی‌توانیم ادعا کنیم که برای دیگران الگو هستیم."

او سپس اضافه کرد: " امروز نیز شاهدیم که مدام این گروه علیه آن گروه حرف می‌زند و آن گروه علیه این گروه، با چنین شرایطی مردم می‌گویند همه اینها خرابند."

رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان قدر امنیت کشور را نمی دانند گفت: "آیا دستگاه قضای ما اسلامی است؟ آیا در ادارات ما شان مردم حفظ می‌شود؟ چرا مردم باید امثال من را ببینند تا مشکلشان حل شود؟"

او در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع فیش‌های حقوقی و دریافت های بالای برخی از مدیران اشاره کرد و از حسن روحانی به دلیل پیگیری موضوع تشکر کرد. آقای ناطق نوری با بیان اینکه "مساله فیش های حقوقی مختص این دولت هم نیست" از دولت خواست که اگر پرداخت ها طبق قانون و آیین نامه ها بوده است، این قوانین غلط اصلاح شود.

سخنان ناطق نوری در حالیست که مقام های عالی جمهوری اسلامی از جمله آیت الله علی خامنه ای، از حکومت جمهوری اسلامی به عنوان الگویی برای کشورهای اسلامی یاد کرده اند.

مساله حقوق و مزایای بالای برخی از مدیران دولتی که در هفته های گذشته افشا شده و مورد انتقاد آقای ناطق نوری قرار گرفته طی روزهای اخیر به شدت خبرساز شده است. هر چند دولت اعلام کرده است که موضوع را پیگیری کرده و مدیرانی که مبالغ بالا دریافت کرده اند را عزل می‌کند، اما مباحث مربوط به این موضوع در رسانه ها و شبکه های اجتماعی همچنان پیگیری می شود.

علی اکبر ناطق نوری که ریاست مجلس شورای اسلامی در دوره پنجم را بر عهده داشت، در انتخابات ریاست جمهوری دوم خرداد سال ۷۶ از محمد خاتمی شکست خورد. او پس از ترک مجلس شورای اسلامی به ریاست دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی و مشاور عالی آیت الله خامنه ای منصوب شد.

XS
SM
MD
LG