لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۱

«جراحی بر روی وزیر امور خارجه آمریکا با موفقیت انجام شد»


وزیر امور خارجه آمریکا علاقه زیادی به دوچرخه سواری دارد و روز یکشنبه با دوچرخه مصدوم شد.
وزیر امور خارجه آمریکا علاقه زیادی به دوچرخه سواری دارد و روز یکشنبه با دوچرخه مصدوم شد.

بنابر اعلام رسمی وزارت امور خارجه ایالات متحده، صبح روز سه شنبه دوم ژوئن -۱۲ خردادماه- وزیر امور خارجه آمریکا طی یک عمل جراحی بخش های شکسته استخوان ران‌اش ترمیم شد.

بنابر اعلام دکتر دنیس برک، جراح بیمارستان ماساچوست عمل ران آقای کری چهار ساعت طول کشیده و در حال حاضر حال او رضایت بخش است.

جان کری که روز یکشنبه در حین دوچرخه سواری در منطقه‌ای در مرز دو کشور سویس و فرانسه مصدوم شده بود که بلافاصله با هلیکوپتر به یک بیمارستان در شهر ژنو منتقل و برای تکمیل درمان روز دوشنبه به بوستون در آمریکا انتقال یافت.

آقای کری برای حضور در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و شش قدرت جهانی در شهر ژنو به سر می‌برد.

دکتر برک در خصوص وضعیت جسمی آقای کری تاکید کرده است که عمل ران وی با موفقیت انجام پذیرفته و او برای مدتی کوتاه بستری خواهد بود، اما پیش بینی می‌کند که وی بتواند از روز چهارشنبه مجدد راه رفتن را آغاز کند.

بنابر اعلام این بیانیه و نظر پزشک معالج، این صدمه تاثیری بر وظایف و فعالیت او به عنوان وزیر امور خارجه نخواهد داشت.

در همین حال پس از این حادثه روز سه شنبه منابع خبری اعلام کرده بودند همتای ایرانی وی، محمد جواد ظریف نیز به دلیل عارضه کمر راهی بیمارستان شده است.

آقای ظریف قبلا نیز گفته بود استرس ناشی از کمپین تندروها، و روزنامه کیهان در تهران علیه او باعث عود کمر دردش شده. این دو وزیر در ادامه مذاکرات هسته‌ای روز دوشنبه به صورت تلفنی با هم گفتگو کرده بودند.

XS
SM
MD
LG