لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۲

بی رحمی های رژیم اسد، عامل رشد داعش


دیدبان حقوق بشر و شبکه ناظر بر حقوق بشر در سوریه، در بازتاب یافته های کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد درباره بی رحمی های رژیم بشار اسد علیه مردم سوریه، در اواخر فوریه برای سومین بار در کمتر از یک هفته، تائید کرد رژیم به استفاده گسترده از بمب های بشکه ای ادامه می دهد.

شبکه ناطر بر حقوق بشر در سوریه تخمین می زند رژیم اسد بیش از ۵ هزار بار از بمب های بشکه ای استفاده کرده است. این بشکه های نفت پر از ترکش، مجهز به فیوز، از هواپیماها یا هلیکوپترهایی که در ارتفاع پائین پرواز می کنند، فروریخته می شود و تاکنون به مرگ و مجروح شدن هزاران سوری منجر شده است.

این گزارش های معتبر از اواخر ماه پیش، وحشت هایی را که مردم سوریه روزانه روبرو هستند برجسته می سازد، و دروغ های توهین آمیز و آشکار بشار اسد به رسانه ها و شهروندانش که نیروهای رژیم از این سلاح ها استفاده نمی کنند را بیشتر فاش می کند.

جن ساکی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت «رژیم اسد با بمب های بشکه ای روزانه مردم سوریه را هدف ترس و وحشت قرار می دهد. تاکنون حدود ۱۲ هزار نفر، اکثرا کودک، کشته شده اند.»

برای پایان دادن به این هراس ها، ما به مسئول دانستن رژیم اسد در ارتکاب جنایت علیه مردم سوریه، و کار جهت یک راه حل سیاسی، که خونریزی را متوقف سازد و آزادی، عدالت و کرامت را برای تمام سوری ها تضمین کند، پایبند هستیم.

XS
SM
MD
LG