لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۳

کنگره جهانی موبایل: سامسونگ گام اول را محكم برداشت


كنگره جهانی موبایل در شهر بارسلون اسپانیا در روز دوم مارچ رسما آغاز بكار كرد. این اولین سفر من به این گردهم آیی بزرگ است. می نویسم گردهم آیی، چون لغت بهتری برایش پیدا نمی كنم. در تجربه اندكی كه در حرفه خبرنگاری داشتم، پروژه های متعددی برای پوشش خبری كنفرانسها، نمایشگاه ها، سخنرانیها و مراسم پرزرق و پر سروصدا داشته ام. كنگره جهانی موبایل مخلوطی از تمام آنهاست.
ازدحام جمعیت زیاد است و كوچه راه ها تنگ و باریك. راه رفتن یك مسیر كوتاه میتواند زمان زیادی طول بكشد و اشتیاق برای محصولات و فناوریهایی كه قرار است در طول ۴ روز این مراسم معرفی شود، بالاست.
انتظار میرود حدود نودهزار نفر بازدید كننده در كنگره امسال شركت كنند. تمام این آدمها اینجا یك هدف مشترك را دنبال میكنند: جهان را بیش از پیش به هم متصل كنند.

شركت كره ای سامسونگ دقایقی پس از مراسم افتتاحیه در كنفرانسی مطبوعاتی آخرین محصولات خود را معرفی كرد. تنها شركت غایب در این مراسم، شركت اپل است. اپل در سی ای اس، بزرگترین نمایشگاه ابزار الكترونیكی مصرفی در جهان هم شركت نمیكند و بطور سنتی فقط راه خودش را می رود. بقیه دنیا یك طرف، اپل یكدنده هم یكطرف! بگذریم، در غیاب اپل سامسونگ در روز نخست قدرتمند ظاهر شد و در مراسمی طولانی كه پر از نور و صدا و جلوه های ویژه بود، گوشی های جدید اس ۶ و اس ۶ ادج را ببازار معرفی كرد. تجربه رونمایی از این دو گوشی در لوژ خبرنگاران، بی نظیر بود.
كلی طول كشید تا نوبت تیم ما رسید. به داخل یكی از كابینهای مخصوص رونمایی این فناوری جدید راه نمایی شدیم. یك دختر خانم بلوند آلمانی یك كیف نقره ای را روی میز داخل كابین باز كرد . چهار گالاكسی اس ۶ و چهار اس ۶ ادج با رنگهای متنوع. كلا ۱۵ دقیقه وقت داشتم تا برای سه برنامه تلویزیونی، وب و بلاگ صدای آمریكا گزارش تهیه كنم.
نام خبرگزاریها را میخوانم: بخش فناوری نیویورك تایمز، گاردین، د ورج، آرس تكنیكا، سی نت، ان بی سی و البته سی ان ان .نفر پشت سری من یك خبرنگار فرانسوی بود كه دیگر كم مانده بود بیاید وسط من و دوربین صدای آمریكا بایستاد! همه هیجان زده بودند و ایمیل پشت ایمیل بود كه بین خبرنگاران و سردبیران رد و بدل میشد.

سامسونگ گالاكسی اس ۶ و گالاكسی اس ۶ ادج. زمان تحويل ببازار سه ماه دوم ٢٠١۵
سامسونگ گالاكسی اس ۶ و گالاكسی اس ۶ ادج. زمان تحويل ببازار سه ماه دوم ٢٠١۵

دو گوشی سامسونگ بسیار خوش ساخت و متفاوت از تمام گوشیهای قبلی آن بود. قاب فلزی و رزولوشن و شفافیت تصویر بالا. اس ۶ ادج در دو طرف صفحه نمایش خود منحنی است و این ظاهر دلربا، باعث جذابیت چندان آن شده. یكی دو عكس هم اینجا برایتان میگذارم، اما فعلا دیگر وقت نوشتن ندارم. باید روی گزارشهای فردا كار كنم. تا اینجای كار همه چیز خوب پیش رفته و بچه های صدای آمریكا هم در همكاری سنگ تمام گذاشته اند. فردا هم روز دیگری است. جی اس ام ای، ای تی اند تی و ال جی در لیست مصاحبه شوندگان بعدیست! پس فعلا خدانگهدار

XS
SM
MD
LG