لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

وبسایت جماران رفع فیلتر شد


حضور محمد خاتمی و حسن خمینی در منزل صادق طباطبائی
عکس از پایگاه خبری جماران
حضور محمد خاتمی و حسن خمینی در منزل صادق طباطبائی عکس از پایگاه خبری جماران

ساعاتی پس از آن که رسانه‌های ایران روز جمعه از مسدود شدن وبسایت‌های جماران و بهار نیوز خبر دادند، وبسایت جماران رفع فیلتر شد.

خبرگزاری ایسنا، پیشتر گزارش داده بود که اين دو وبسايت به دليل پوشش برخی اخبار محمد خاتمی رئيس جمهوری اسبق ايران، در روزهای اخير به دستور مقام قضایی فيلتر شدند و پرونده‌ای در دادسرای فرهنگ و رسانه نیز برای آنها تشکيل شده است.

این خبرگزاری ساعاتی بعد نوشت، با توجه به حضور مدیر سایت جماران در دادستانی عمومی و انقلاب تهران، و تعهد برای اجرای دستورات قضایی و رعایت قانون، دستگاه قضایی نسبت به رفع فیلتر این سایت اقدام کرد.

بهار نیوز، وبسایت نزدیک به اصلاح طلبان است، و جماران پايگاه رسمی مؤسسه تنظيم و نشر آثار آيت‌الله روح الله خمينی به رياست حسن خمينی، نوه او است.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیشتر گفته بود این وزارتخانه سایت جماران را فیلتر نکرده و درباره علت فیلتر شدن این سایت باید از دادستانی سوال کرد. وی همچنین افزود سایت‌های خبری بدون دلیل فیلتر نمی‌شوند، مگر آن که محتوای مجرمانه داشته باشند.

یک منبع مطلع قضایی پیشتر به خبرگزاری دولتی ایرنا گفته بود دادستانی تهران شب گذشته خواستار فیلتر شدن این دو سایت از کمیته جرایم سایبری شد و به دنبال آن، این دو سایت به دلیل انتشار مطلب و تصویر رئیس دولت هشتم فیلتر شده‌اند.

سخنگوی دستگاه قضایی ايران اواخر بهمن ماه گفته بود انتشار اخبار و تصاوير محمد خاتمی در رسانه‌های ایران ممنوع است.

XS
SM
MD
LG