لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۱

ربودن جمعی مسیحیان در سوریه


اعضای جامعه مسیحیان آسوری در شمال شرقی سوریه می گویند ممکن است در حملاتی به زنجیره ای از روستاها در نزدیکی تل تمر در استان حسکه، بالغ بر ۲۰۰ نفر ربوده شده باشند. آنها زنان، کودکان و سالمندان را شامل می شوند. صدها نفر دیگر در روستاهایی که پیکارجویان داعش محاصره کرده اند به دام اقتاده اند، و زدوخورد بین آنها و نیروهای محلی که از جوامع خود دفاع می کنند ادامه دارد.

داعش خانه ها و کلیساها را آتش زده و ویران کردند، و گزارش ها حاکی است که این خشونت، بیش از ۳ هزار نفر را آواره کرده است. آمریکا می خواهد تمام غیرنظامیانی که ربوده شده اند و تمام کسانی که داعش در اسارت دارد، بی درنگ و بدون قید و شرط آزاد شوند.

جدیدترین عمل داعش در هدف گرفتن مسیحیان فقط گواه بیشتری بر رفتار بی رحمانه و غیرانسانی آن با کسانی است که باورهایش را قبول ندارند. داعش به عملیات شیطانی علیه بی گناهان تمام مذاهب ادامه می دهد و اکثر قربانیان مسلمان بوده اند.

اهالی تمام ادیان و بسیاری از رهبران مذهبی در سراسر منطقه در محکوم نمودن بربریت داعش، از جمله اعدام های جمعی، تجاوز و بردگی جنسی، شلاق، سنگسار، شکنجه، به صلیب کشیدن و قتل علنی گروگان ها، هم صدا شده اند. داعش مسیحیانی را که در سرزمین آنها بسر می برند، مجبور می کنند مسلمان شوند، خراج بدهند، یا با مرگ روبرو شوند.

متاسفانه، مردم سوریه را نه فقط بی رحمی داعش، بلکه ترور بی امان رژیم بشار اسد تهدید می کند، که اخیرا حملات هوایی و فروریختن بمب های بشکه ای بر حلب را شدت بخشید و به محاصره نواحی پیرامون دمشق، و جلوگیری از رسیدن کمک به نیازمندان ادامه می دهد.

کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد خراب شدن وصع را بار دیگر تائید کرد و در جدیدترین گزارش خود گفت مردم سوریه همچنان از حملات هوایی، فرو ریختن بمب های بشکه ای، بازداشت های خودسرانه، شکنجه، خشونت جنسی و قتل عذاب می کشند. همانند داعش، رژیم اسد از طریق این جنایت ها، بی اعتنایی کامل خود به جان و زندگی انسان ها را نشان می دهد.

در تلاش برای پایان دادن به این هراس ها، آمریکا همچنان به تعهد خود به رهبری ائتلاف بین المللی برای شکست دادن داعش پایبند است و جهت یافتن یک راه حل سیاسی که خونریزی را متوقف کند و آینده ای همره با آزادی، عدالت و کرامت برای تمام سوری ها را ممکن سازد،کار می کند.

XS
SM
MD
LG