لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

برد آسیایی شیرین پرسپولیس پس از نتایج ضعیف در لیگ ایران


تیم فوتبال پرسپولیس ایران نخستین برد خود را در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا جشن گرفت.

پرسپولیس روز سه‌شنبه پنجم اسفند ماه، در چارچوب رقابت‌های گروه یک لیگ قهرمانان آسیا، در ورزشگاه آزادی تهران میزبان لخویای قطر بود و در نهایت با نتیجه سه بر صفر به پیروزی رسید.

نیمه اول این دیدار بدون گل به پایان رسید ولی در نیمه دوم سرخ پوشان سه بار دروازه شاگردان میشل لادروپ را باز کردند.

در دقیقه ۶۰ سانتر گابریل روی یک ضربه آزاد، با ضربه سر بنگر وارد دروازه لخویا شد. شش دقیقه بعد، طارمی مهاجم پرسپولیس با یک پاس دیدنی هادی نوروزی را در موقعیت گلزنی قرار داد و او هم برای دومین بار دروازه لخویا را گشود، تا پرسپولیس ۲ بر صفر پیش بیفتد.

البته این پایان کار نبود و پرسپولیس در دقیقه ۸۳ از روی نقطه پنالتی به گل سوم رسید. خطای محمد موسی مدافع تیم لخویا روی محمد نوری یک ضربه پنالتی برای شاگردان حمید درخشان به دنبال داشت و محمد نوری آن را به گل سوم پرسپولیس تبدیل کرد. بدین ترتیب پرسپولیس۳ امتیاز این دیدار را به دست آورد. با این برد پرسپولیس به طورموقت و تا پایان دیگر دیدار این گروه صدرنشین شد.

ناکامی نفت در تاشکند

تیم فوتبال نفت، دیگر نماینده ایران در این رقابت ها، پس از ۲۱ بازی بدون باخت در لیگ و جام حذفی ایران، سرانجام در آسیا تن به شکست داد.

در این دیدار که عصر روز سه شنبه در ورزشگاه ملی تاشکند و در هوایی بارانی با حضور حدود ۴ هزار تماشاگر برگزار شد، شاگردان علی منصوریان به مصاف تیم پاختاکور ازبکستان رفتند و در پایان با نتیجه ۲ بر یک نتیجه را به میزبان خود واگذار کردند.

در این دیدار که با قضاوت ماساکی توما ژاپنی برگزار شد پاختاکور در نیمه اول بازی را بهتر شروع کرد و در همان دقایق ابتدایی یک بار تیرک افقی دروازه نفت را لرزاندند. دو تیم در پایان نیمه اول با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

در نیمه دوم کاخا ماخارادزه در پی اشتباه دروازه بان نفت در خروج از دروازه در دقیقه ۴۸ گل برتری میزبان را به ثمر رساند. در دقیقه ۵۱ کاریموف بازیکن پاختاکور توسط داور از زمین اخراج شد تا این تیم دقایق باقی مانده را ده نفره بازی کند.

شاگردان منصوریان توسط علی قربانی در دقیقه ۵۹ به گل تساوی‌بخش دست یافتند. اما در دقیقه ۸۵ پاختاکور گل دوم خود را به ثمر رساند. ضربه ایستگاهی با دفع ضعیف بیرانوند در برگشت با ضربه سراگف به گل دوم تیم پاختاکور تبدیل شد.

این اولین شکست نفت پس از ۲۱ بازی در لیگ برتر و جام حذفی ایران بود.

XS
SM
MD
LG