لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۶

حسین کلانی: عضویت در هیات مدیره پرسپولیس یعنی کشک


درد دل حسین کلانی از وضعیت پرسپولیس
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:12:02 0:00

حسین کلانی، پیشکسوت و عضو سابق هیات مدیره پرسپولیس با بیان اینکه حتی مربیان بزرگ خارجی در مدت کم نمی‌توانند تغییر مهمی در نتایج تیم پرسپولیس بدهند گفت که مدیران و پیشکسوتان پرسپولیس در حال حاضر باید از حمید درخشان حمایت کنند.

حسین کلانی در گفت و گو با بخش فارسی صدای آمریکا، به بررسی وضعیت مدیریتی و فنی باشگاه پرسپولیس تهران پرداخت و بی‌‌ثباتی در مدیریت و کادر فنی را یکی از دلایل ضعف در نتیجه گیری دانست. او گفت که اگر هنوز عضو هیات مدیره پرسپولیس بود از مربیگری حمید درخشان حمایت می‌کرد هر چند به اعتقاد او «عضویت در هیات مدیره پرسپولیس یعنی کشک».

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در حالیکه قرار است طی روزهای آینده در مسابقات آسیایی حاضر شود، با بحران فنی و مدیریتی دست و پنچه نرم میکند. در حالیکه حمید درخشان سرمربی این تیم نتوانسته است نتایج مطلوبی در مسابقات اخیر خود به دست بیاورد، اخباری مبنی بر مذاکره محمد حسین نژاد فلاح با گزینه‌های دیگری نظیر برانکو و قطبی برای مربیگری منتشر شده است.

از سوی دیگر، دولت در پی آن است که باشگاههای پرسپولیس و استقلال را به بخش خصوصی واگذارکند و این موضوع، بر بی‌ثباتی مدیریتی در این باشگاه دامن زده است. محمد حسین نژاد فلاح، که به تازگی منصوب شده، پنجمین مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در فصل جاری لیگ برتر فوتبال ایران است.

حسین کلانی، عضو سابق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، گفت که از عضویت در هیات مدیره پرسپولیس استعفا داد چرا که نمی‌توانست کمکی به وضع این تیم بکند.

بازیکن سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس تهران با بیان اینکه بهترین تصمیم مدیر عامل فعلی پرسپولیس این است که از کادر فنی حمایت کند گفت: «تغییر و تحولات متعددی که در مدیریت و کادر فنی انجام می‌شود نه تنها نتیجه‌ای نمی‌دهد بلکه مشکلاتی هم در آینده ایجاد خواهد کرد.» به اعتقاد او، مدیران باشگاه بهتر است پول و انرژی خود را برای حمایت از تیم و تقویت آن صرف کنند تا استخدام مربی خارجی.

کلانی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با اشاره به تعدد تصمیم‌گیری در مورد باشگاه پرسپولیس و تغییرات بسیار در مدیریت و کادر فنی، گفت که به نظر او «دستهایی در کار است تا به باشگاه پرسپولیس لطمه بزند». این پیشکسوت پرسپولیس در نهایت، نبود ثبات و آرامش در تیم، تغییرات بسیار در مدیریت و تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسی که معمولا فردی هستند را از مهمترین دلایل نتیجه نگرفتن تیم فوتبال پرسپولیس دانست.

کلانی اضافه کرد همان طور که روزی علی پروین کمیته فنی پرسپولیس را کشک خوانده بود، به اعتقاد او «عضویت در هیات مدیره پرسپولیس هم یعنی کشک».

XS
SM
MD
LG