لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۱

درخواست رئیس جمهوری برای از استفاده از زور علیه داعش


ایالات متحده آمریکا تصمیم دارد با شریکان خود در ائتلاف بین المللی برای شکست دادن گروه وحشی تروریستی داعش، که تهدیدی بزرک برای جهان است، کار کند. به این منظور، پرزیدنت اوباما رسما از کنگره درخواست کرده است اجازه دهد استفاده از نیروی نظامی آمریکا علیه آن ادامه پیدا کند.

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، بیش از ۲۰۰۰ حمله هوایی علیه هدف های آن در عراق و سوریه، برای حمایت از نیروهای زمینی، انجام داده است. و آنگونه که بیرون راندن آن از شهر کوبانی در سوریه ثابت می کند، عملیات به نفوذ در پوسته آسیب ناپذیری که گروه سعی کرده است از خودش به تصویر بکشد، کمک کرده است.

با این حال، آنگونه که پرزیدنت اوباما یادآور شده است، « وقتی رئیس جمهوری و دولت باهم کار می کنند، آمریکا نیرومندترین ملت است.» قطعنامه پیشنهادی او برای ادامه کاربرد زور علیه داعش، از استراتژی فراگیری که آمریکا دنبال کرده است حمایت می کند، و بر آن است پشتیبانی دو حزبی در کنگره را به دست آورد، تا برای همه روشن شود که آمریکا در نبرد با داعش با یک زبان سخن می گوید.

پرزیدنت اوباما تاکید کرده است که او، نظیر کاری که در عراق و افغانستان انجام گرفت، خواهان استقرار بلندمدت سرباران نیروی زمینی نیست. نیروهای محلی که کشور خود را می شناسند برای جنگ با داعش در بهترین موقعیت قرار دارند. مجوز جدید اجازه می دهد ایالات متحده توانایی های منحصر به فرد خود را برای حمایت از شریکانش در جبهه به کار برد.

قطعنامه پیشنهادی رئیس جمهوری به نمونه هایی از جنایت هایی که داعش مرتکب شده است، اشاره می کند، از جمله خشونت و اعدام های جمعی مسلمانان، اقدامات شنیع علیه گروه های اقلیت مذهبی و قومی و هدف گرفتن زنان و دختران بی گناه با خشونت وحشتناک.

آنگونه که قطعنامه پیشنهادی پرزیدنت اوباما نشان می دهد و حان کری وزیر خارجه گفته است، قاطعیت ما در شکست دادن این اهانت زشت غیرقابل بیان به تمدن جهانی، تزلزل ناپذیر است.

XS
SM
MD
LG