لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۳

لزوم برخورد با سیاست روسیه در اوکراین


جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا اخیرا در سفری به اروپا بر اصل اساسی یک اروپای متحد و آزاد بار دیگر تاکید گذاشت – سرزمینی که در آن به مرزها احترام گذاشته می شود، قلمرو نفوذ وجود ندارد، و هر کشور مستقل و حاکم حق دارد اتحادیه های خود را انتخاب کند.

ناتو سال ها در مناسبات خود با روسیه سرمایه گذاری کرده است، به این امید که روزی به شکل کشوری پیوسته به اقتصاد جهانی و کامیاب که در نظم بین المللی بیشتر سرمایه گذاری کند، ظاهر شود. آقای بایدن گفت «متاسفانه، پرزیذنت پوتین راهی متفاوت برگزیده است. به جای آن، جهان شاهد افزایش سرکوب در روسیه بوده است. ورای مرزهایش، تمامیت ارضی اوکراین را نقض کرده است.

در برابر اقدامات روسیه، آمریکا و متحدانش باید تاکید کنند که هیچ کشوری نباید بتواند نقشه اروپا را به زور تغییر دهد. تا وقتی روسیه راه فعلی خود در اوکراین را دنبال می کند، جامعه بین المللی به وارد آوردن هزینه هایی بر آن ادامه خواهد داد.

موافقتنامه صلح فقط زمانی ارزش دارد که روسیه به آن پای بند بماند. اما، به گفته جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا، پوتین بارها وعده صلح داده، ولی تانک، سرباز و اسلحه فرستاده است. بنابر این، آمریکا به فراهم آوردن کمک امنیتی برای اوکراین، نه به منظور ترغیب به جنگ، بلکه قادر ساختن آن به دفاع از خود، ادامه خواهد داد.»

آقای بایدن گفت مسکو کاملا قادر است جدایی خواهان را از دنبال کردن راه حل نظامی باز دارد ... شورشیان مستقیما به آقای پوتین پاسخگو هستند.

جو بایدن گفت حفظ تمامیت ارضی اوکراین، پافشاری بر اصل نقض ناپذیری مرزها و حق ملت ها برای انتخاب اتحادیه هایشان، باید هدف جمعی آمریکا و متحدان اروپایی اش باشد.

XS
SM
MD
LG