لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۴

آمریکا، بریتانیا و فرانسه سفارتخانه‌های خود در یمن را تعطیل کردند


آمریکا، بریتانیا و فرانسه می‌گویند از آنجا که شرایط امنیتی در یمن رو به وخامت گذاشته است، سفارتخانه‌های خود را در صنعا بسته‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت تحولات اخیر در یمن خطر از سرگیری خشونت‌ها را بوجود آورده است، و به همین دلیل کارکنان سفارت آمریکا از پایتخت بیرون منتقل شدهاند؛ اما آمریکا متعهد است به شهروندان یمنی که در راستای ایجاد یک کشور متحد و آرام تلاش می‌کنند کماکان کمک کند.

آمریکا، بریتانیا و فرانسه همچنین به شهروندان خود توصیه کرده‌اند به یمن مسافرت نکنند، و از کسانی هم که در آنجا بسر می‌برند خواستند از آن کشور خارج شوند.

یمن از ماه‌ها پیش گرفتار آشوب سیاسی شده است. ماه گذشته شورشیان شیعه حوثی با تصرف کاخ ریاست جمهوری، او را مجبور به کناره گیری کردند، و پارلمان منحل ساختن و در حال حاضر سرگرم تشکیل یک شورای ریاست جمهوری برای اداره امور کشور هستند.

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، روز سه‌شنبه تائید کرد ناآرامی سیاسی در یمن بر توانایی‌های ضدتروریستی آمریکا تاثیر می‌گذارد، اما گفت ارتش آمریکا هنوز برخی از نیروهای یمن را آموزش می‌دهد و هنوز می‌تواند به عملیاتی در داخل علیه پیکارجویان القاعده دست بزند.

XS
SM
MD
LG