لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۴

پیشنهاد کارزار زنان مسلمان به بانوان جهان: یک روز باحجاب شوید


سومين سالگرد کمپین آشنا ساختن زنان غیرمسلمان به پوشش اسلامی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

کارزار گروهی از زنان مسلمان برای آشنا کردن زنان غیرمسلمان با پوشش اسلامی در حالی به سومین سالگرد خود رسیده است که کماکان با عقاید و نظرات موافق و مخالف روبروست.

روز جهانی حجاب که حاصل این کارزار است، با شعار «پیش از قضاوت یکبار حجاب را تجربه کن» یک جنبش اینترنتی است که با استفاده ‌از شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه فیس‌بوک، بانوان غیرمسلمان را دعوت به استفاده از حجاب برای شناخت بیشتر این باور اسلامی و بانوان محجبه می‌کند.

این جنبش را نظمه خان، دختر مسلمان بنگلادشی‌تبار آمریکایی مقیم نیویورک به راه انداخته است؛ دختر جوانی که هدف از برگزاری این کارزار را گسترش تسامح و درک متقابل از بانوان مسلمان و دعوت از زنان غیرمحجبه و غیرمسلمان برای اینکه یک روز حجاب را تجربه کنند، اعلام کرده است.

در کشورهای مختلف، از اروپا وآمریکا گرفته تا آسیا زنان جوان خود را برای برگزاری این مراسم آماده می کنند .

با وجود راه اندازی کارزار روز جهانی حجاب، برای آشنا کردن دختران غیرمسلمان با این شیوه پوشش زنان، در سالهای اخیر در ایران کارزارهایی در محکومیت وجود حجاب اجباری به راه افتاده است. «نه به حجاب اجباری» و «آزادی‌های یواشکی» از جمله این کارزارها هستند.

سازمان دهندگان روز جهانی حجاب هم بر این باورند پوشش حجاب برای زنان مسلمان برتر است اما نباید تحمیلی در انتخاب این پوشش برای زنان وجود داشته باشد .

سازمان دهندگان روز جهانی حجاب پیش بینی می‌کنند این مراسم در ۱۱۶ کشور جهان برگزار شود.

XS
SM
MD
LG