لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

سعید عابدینی از زندان به رئیس جمهوری آمریکا نامه نوشت


عکس آرشیوی از سعید عابدینی، کشیش آمریکایی ایرانی‌تباری که در ایران زندانی است، به همراه همسر و فرزندانش
عکس آرشیوی از سعید عابدینی، کشیش آمریکایی ایرانی‌تباری که در ایران زندانی است، به همراه همسر و فرزندانش

سعید عابدینی، کشیش آمریکایی ایرانی‌تباری که در ایران زندانی است، در نامه‌ای به باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده، از او برای دیدار با همسر و فرزندانش در روز اول بهمن ماه تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش شبکه آمریکایی فاکس نیوز، آقای عابدینی این نامه را در جریان ملاقات با یکی از اعضای خانواده خود در زندان رجایی شهر کرج، برای رئیس جمهوری آمریکا فرستاده است.

وی در این نامه می‌گوید «من شخصا قوت قلب گرفتم که شما در سفر به بویزی، شهر من در ایالت آیداهو، زمانی را به دیدار با خانواده اختصاص دادید. آنها بار سنگینی را در غیاب من متحمل شده‌اند و حضور شما، این بار را برای آنها سبک‌ کرده است.»

نغمه عابدینی، همسر او، یک روز پس از دیدار با آقای اوباما، در گفتگو با بخش فارسی صدای آمریکا، ملاقات خود با رئیس جمهوری ایالات متحده را «خیلی خوب» توصیف کرد و گفت این دیدار «بهتر از آنچه که من تصور می‌کردم بود.»

وی در ادامه گفت «آقای اوباما خیلی به من قوت قلب داد، که آزادی سعید اولویت اوست و تلاش خواهد کرد تا سعید را به من و بچه‌هایش بازگرداند.»

نامه سعید عابدینی که توسط مرکز آمریکایی قانون و عدالت به کاخ سفید تحویل داده شد، به گفته سخنگوی شورای امنیت ملی، به مخاطب مورد نظر رسیده است.

برنادت میهان همچنین تاکید کرد «ما همچنان در مورد سلامت و آسایش آقای عابدینی که برای اعتقادات مذهبی‌اش به هشت سال زندان در ایران محکوم شده است، نگران هستیم و خواست خود را برای آزادی او تکرار می‌کنیم.»

XS
SM
MD
LG