لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۱

افزایش علاقه رئیس جمهوری آمریکا به رسانه های اجتماعی


آمارها نشان می‌دهند سخنرانی سالانه باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده در نشست مشترک نمایندگان کنگره، که به ارائه گزارش وضعیت عمومی کشور موسوم است، دارای کمترین میزان بیننده در ۱۵ سال اخیر بوده است.

مقامات کاخ سفید این موضوع را پیش بینی کرده بودند. از این رو رئيس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است برای ارسال پیام خود از یک رویکرد غیرسنتی استفاده کند. روز پنجشنبه، او سه شخصیت مختلف شناخته شده در یوتیوب را به کاخ سفید دعوت کرد و به پرسش‌های آنها در مورد موضوعات مختلف پاسخ داد.

از هزینه رفتن به کالج گرفته تا مساله کره شمالی و کوبا. لوئیس رامیرز خبرنگار صدای آمریکا در گزارشی در این رابطه می‌گوید

یکی از این شخصیت‌های اینترنتی که روز پنجشنبه با باراک اوباما ملاقات کردگلوزل گریناست. ویدئوی ارسالی او در یوتیوب در سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۳۹۱ خورشیدی) حدود ۴۲ میلیون بازدید کننده داشت .حدود ۱۰ میلیون نفر بیشتر از تعداد بینندگانی که سخنرانی سالانه رئیس جمهوری آمریکا در نشست مشترک با نمایندگان کنگره را تماشا کردند.

بسیاری از شهروندان آمریکایی پیام رئيس جمهوری در باره اقتصاد طبقه متوسط را دست کم از طریق تلویزیون دریافت نکردند .

آمریکایی‌های جوان، برای دریافت اخبار، حالا بیشتر به اینترنت و رسانه‌های اجتماعی تکیه می‌کنند .بطوری که آقای اوباما تصمیم گرفت پیام خود را از طریق یوتیوب به آنها برساند.

شهرت گلوزل گرین در یوتیوب برای فیلم‌هایی است که در آنجا منتشر می‌کند، مثل شستشو در حمام شیر؛ ویدئویی که میلیون‌ها بازدیدکننده داشت.

او روز پنجشنبه، یکی از سه شخصیتی بود که با آقای اوباما ملاقات کرد. و از رییس جمهوری آمریکا در مورد تغییر سیاست ایالات متحده در مورد کوبا و پیشنهادهای پرزیدنت اوباما به دولت کوبا به رهبری رائول کاسترو و پیش از آن برادرش فیدل پرسید.

«من در تلاش برای درک این موضوعم که چگونه شما با کاستروها به توافق رسیدید؟»

برخی می‌گویند نشست آقای اوباما با این شخصیتها، سنت‌ها را می‌شکند. برای رئیس جمهوری، انجام مصاحبهه‌ایی از این دست، به او این اجازه را می‌دهد تا رسانه‌های بزرگ را دور بزند .

باراک اوباما در این زمینه می‌گوید «این یک شیوه عالی برای من است. چون مخاطبانی که اخبار و تحلیل‌ها را از برنامه‌ها و میزگردهای سنتی دریافت می‌کنند، روز به روز از این رسانه‌ها بیشتر رویگرادن می‌شوند. بنابراین من قادرم پیامم را به مخاطبان شما برسانم؛ و فقط امیدوارم آنها را از آنچه ما در اینجا در واشنگتن انجام می‌دهیم، آگاه سازم.»

هیچ کس در کاخ سفید انتظار آن را ندارد که بحث رییس جمهوری در مورد اقتصاد طبقه متوسط بتواند به اندازه این ویدئوی یوتیوب، بازدید کننده داشته باشد .

برای رئیس جمهور اوباما، هدف این است که پیام‌های خود را به هر تعداد بیینده بیشتری که ممکن است و در هر کجا که هستند برساند.

XS
SM
MD
LG