لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۹

گروگانگیری دفتر پست در فرانسه پایان یافت


گروگانگیری دفتر پست در فرانسه پایان یافت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

یک هفته پس از انجام حملات تروریستی در پاریس که منجر به کشته شدن ۱۷ نفر شد، روز جمعه یک مورد گروگانگیری در دفتر پستی در حومه شمال غربی پاریس اتفاق افتاد که با دخالت نیروهای امنیتی پایان یافت.

به گزارش رسانه‌های فرانسه، فردی که اقدام به گروگانگیری کرد از تعادل روانی برخوردار نبوده و مقامام‌های امنیتی کار او را اقدامی تروریستی ندانسته‌اند.

در همین حال، در ادامه عملیات شناسایی مظنونان به ارتباط با گروه‌ها یا اقدامات تروریستی در سراسر اروپا، بیش از ۲۴ نفر در بلژیک، فرانسه و آلمان دستگیر شده‌اند.

در حالی که اروپا برای حملات بالقوه تروریستی در حال آماده باش بسر می‌برد، پلیس فرانسه بامداد جمعه ۱۲ نفر را به ظن ارتباط با حملات مردان مسلحی که هفته گذشته منجر به کشته شدن ۱۷ نفر در پاریس شد، دستگیر کرد.

به گفته وزیر کشور فرانسه بیش از ۱۲۰ هزار نیروی پلیس و سرباز برای جلوگیری از حملات بالقوه در سراسر کشور مستقر شده‌اند.

در بلژیک نیز مقامات امنیتی ۱۳ نفر را در جریان یک رشته عملیات سراسری دستگیر کرده و گفتند بر این عقیده هستند که این افراد اعضای یک گروه اسلامگرا هستند، که در حال تدارک حملاتی علیه افسران پلیس بودند.

پلیس بلژیک روز پنجشنبه دو نفر را در جریان حملاتی در شهر «ور وی ار» کشت. بنا بر اعلام مقامات بلژیکی ارتباطی بین آنها و حملات تروریستی در پاریس وجود ندارد.

پلیس آلمان نیز اعلام کرد دو مرد را در برلین به ظن جذب نیرو برای گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی (داعش) دستگیر کرده است.

بنا بر اعلام پلیس، این افراد روز جمعه در جریان رشته عملیاتی توسط بیش از ۲۰۰ مامور پلیس در پایتخت آلمان دستگیر شدند.

رئیس پلیس اتحادیه اروپا روز جمعه در گفتگویی با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت برای پیشگیری از حملاتی مانند حوادث مرگبار هفته گذشته در پاریس، کشورهای اروپایی باید همکاری نزدیک‌تری داشته باشند.

به گفته او شمار بزرگ اسلامگرایان افراطی در اروپا و افزایش امکانات آنها، ختثی کردن هر حمله تروریستی را برای پلیس و نهادهای امنیتی فوق‌العاده دشوار می‌کند.

XS
SM
MD
LG