لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۹

لزوم برخورد با بوکوحرام


در هفته های اخیر، هجوم ها و حملات انتحاری تروریست های بوکوحرام، مناطق شمال شرقی نیجریه و نواحی مرزی کامرون را به هرج و مرج کشانده است. بالا رفتن شمار قربانیان این حملات، بار دیگر نشان می دهد که این گروه برای جان انسان ها، و بطور کلی جان مردم نیجریه و همسایگانشان، احترامی قائل نیست.

جدیدترین خشونت، در روز ۱۱ ژانویه و زمانی روی داد که دو بمبگذار مظنون خردسال، خود را در بازاری در شهر پوتیسکام در ایالت یوبه ، که گروه تروریستی آن را اغلب هدف می گیرد، منفجر کردند و سه تن را کشتند. گزارش می رسد در این حمله بیش از ۲۰ نفر مجروح شدند.

یک روز پیشتر بمبی که به دختری ۱۰ ساله بسته شده بود در بازاری شلوغ در مایدوگوری منفجر شد و دست کم ۱۶ نفر را کشت و بیش از ۲۰ نفر دیگر را مجروح کرد. این انفجار ها در پی مرگ شاید صدها تن در شهر باگا در شمال شرقی نیجریه روی داد، در آنجا رزمندگان بوکوحرام، که به کشتار مردم قانع نبودند، همچنین خانه ها را در دو روز خشونت بی معنا آتش زدند.

ایالات متحده آمریکا تشدید حملات بوکوحرام بر غیرنظامیان را محکوم می کند، و همدردی خود را با عزیزان قربانیان خشونت به دست بوکوحرام ابراز می دارد. تمام مسئولان این حملات تروریستی، پیاپی باید حساب پس بدهند.

ما متعهد هستیم با نیجریه و همسایگانش برای پایان دادن به بلای بوکوحرام کار کنیم، و به کمک به دولت نیجریه برای تامین نیازهای امنیتی کاملا پایبند هستیم. ما نیجریه و همسایگانش را ترغیب می کنیم برای برخورد با تهدید فوری بوکوحرام، تمام گام های لازم را بردارند.

با این همه، حتی در برابر این حملات وحشتناک، سازمان های تروریستی مانند بوکوحرام، نیابد نیجریه را از برگزاری انتخابات معتبر و آرامی که اراده مردم را منعکس کند، منحرف سازد.

XS
SM
MD
LG