لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۶

شاید مبارزه‌ با ابولا به ثمر رسیده باشد


نشانه هایی از به ثمر رسیدن کوشش های عظیم بین المللی برای مبارزه با ابولا در آفریقا ظاهر دیده می‌شود.

از ماه سپتامبر، زمانی که رییس جمهوری اوباما افزایش عمده ای را در تلاش آمریکا علیه ابولا اعلام کرد و رهبران جهان را به تلاشی مشابه فراخواند، دیپلمات‌ها، پزشکان، سربازان و کارشناسان، مسئولان بهداشت و دست اندرکاران مسائل انسانی، در کنار هم برای تغییر وضع تلاش کرده اند. اکنون، به گزارش سازمان جهانی بهداشت، موارد ابتلا به ابولا در لیبربا پائین تر آمده و علائمی از پایان آن در سیرالئون به چشم می آید.

اما کارهای بیشتری باید انجام گیرد. کوشش ها تا وقتی دیگر مواردی از ابولای فعال در آفریقا دیده نشود، کامل نخواهد بود. سلامت مردم آمریکا بالاترین ارجحیت آقای اوباما است. به این دلیل است که کنگره آمریکا اخیرا ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار اعتبار اضطراری برای نبرد با ابولا تصویب کرد.

این اعتبار به کار کارشناسان کنترل عفونت از مرکز آمریکایی کنترل و پیشگیری بیماری، کارکنان آژانس آمریکایی توسعه بین المللی و کارشناسان امنیت سلامت و بهداشت از وزارت های دفاع و خارجه، که با ابولا مبارزه می کنند، تعلق خواهد گرفت.

این اعتبار همچنین از مجموعه ای از نیازهای فوری، از جمله تهیه تجهیرات حفاظت شخصی، مدیریت پزشکی و غیرپزشکی واحدهای درمان ابولا، عفونت، کنترل، آزمایشگاه، نظارت بر بیماری، تیم های تدفین و آزمایش و تهیه واکسن های جدید حمایت می کند.

ایالات متحده آمریکا همچنین برای بکار گرفتن مجموعه کاملی از منابع علیه بحران، بر روی شناسائی روی کردهای نوین تمرکز کرده است. برای مثال، از یک پروژه آژانس بین المللی انرژی اتمی که کوشش های شناسایی و تشخیص ویروس ایبولا را بهبود خواهد بخشید، آگاه شد و اعتبار لازم برای استفاده از آن را، که یکی از موارد متعدد کاربرد صلح جویانه از فناوری اتمی است، تامین کرد.

این پروژه آموزش و تجهزات با کیفیت بسیار بالا براساس دانش اتمی برای تیم های میکروب شناس در ۱ ۱ کشور آفریقایی فراهم می آورد و به کارشناسان کمک می کند ابولا و دیگر بیماری های نوظهور را سریع تر تشخیص دهند.

همچنین این برنامه گسترده و یک پارچه بین المللی به جلوگیری از شیوع ابولا و پیش برد امنیت دراز مدت سلامت و بهداشت کمک خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG