لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۴

افغانستان مرکز فرماندهی جدیدی برای مبارزه با طالبان ایجاد می کند


رئیس پلیس کابل می گوید مرکز کنترل جدیدی برای هماهنگ ساختن نهادهای امنیتی و مقابله با افزایش حملات طالبان تاسیس می شود.

به گزارش رویترز، چند ساعت پس از آن که انفجار بمبی در کابل، پایتخت افغانستان، یک افسر پلیس را کشت و سه نفر را مجروح کرد، ژنرال عبدالرحمان رحیمی روز پنجشنبه گفت مرکز جدید قادر خواهد بود واکنش مشترک ارتش، پلیس و نیروهای اطلاعاتی را در صورت وقوع حمله فرماندهی کند و هماهنگ سازد.

در حالی که اکثر نیروهای خارجی در این ماه – دسامبر – از افغانستان بیرو می روند، افغانستان شاهد موجی از بمب گذاری های انتحاری و حملات کماندویی شورشیان بوده است.

اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان روز یکشنبه عقیده ایجاد مرکز جدید را مطرح ساخت. ژنرال رحیمی در مورد زمان تشکیل آن توضیحی نداد، اما گفت رئیس جمهوری به زودی اعضای آنرا منصوب خواهد کرد. غنی قول داده است برای مقابله با حملات، تغییراتی اساسی در تشکیلات امنیتی صورت دهد.

دو حمله به مهمان سراهای محل اقامت خارجیان، منفجر کردن اتوبوس های نظامی، و حمله مرگبار به محل اجرای یک برنامه هنری در کنسولگری فرانسه در کابل، از جمله حوادث اخیر است.

ژنرال رحیمی به رویترز گفت تا زمانی که یک توافق سیاسی برای فشار بر طالبان صورت نگیرد، حملات ادامه خواهد یافت. او گفت کابل هر آن با خطر حملات تروریستی روبرو است و پلیس بر آمادگی های خود افزوده است.

XS
SM
MD
LG