لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۵

نجفی: فکر نمی کردیم وضع اقتصاد اینقدر از هم گسیخته باشد


محمد علی نجفی، مشاور اقتصادی رئیس جمهوری گفت که اصلاح طلبان باید دولت را برای رسیدن به اهدافش حمایت کنند و این، استراتژی اصلی جریان اصلاح طلب است.

نجفی که عضویت در دولت های هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی را در کارنامه خود دارد، در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از مشاوران مهدی کروبی بود.

اصلاح طلبان به رهبری محمد خاتمی، در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، با همگرایی در واپسین روزها و رایزنی برای انصراف محمد رضا عارف، حسن روحانی را نامزد انتخاباتی مورد نظر خود اعلام کردند. این در حالی بود که پس از پیروزی حسن روحانی، محافظه کاران و گروههای اصولگرای نزدیک به رهبر ایران، اصلاح طلبان را متهم کردند که قصد دارند پیروزی حسن روحانی در انتخابات را به نفع خود مصادره کنند.

به گزارش خبرگزاری های ایران، محمد علی نجفی که دوشنبه شب درهمایشی در قم سخن می گفت، برنامه های دولت فعلی برای اصلاح طلبان را «به خاطر حداقل انتظاری که اصلاحات از یک دولت دارد» قابل قبول دانست.

به اعتقاد او اگر دولت موفق به اجرای برنامه های خود شود، «تندروها» و «اصولگرایان افراطی» منزوی خواهند شد.

نجفی دولت روحانی را بدشانس دانست که بعد از دولت احمدی نژاد بر سر کار آمده است. او گفت: «ادبیات، عملکرد و رفتاری که آقای احمدی نژاد خصوصا در سه سال آخر دولت، در کشور ایجاد کرده بود مردم را بسیار منزجر کرد.» و ادامه داد: «در دوره احمدی نژاد، مردم احساس می کردند فهم آنها نادیده گرفته می شود.»

مشاور روحانی گفت: «از بدشانسی های دولت روحانی این بود که ایشان مدیریتی را تحویل گرفت که زیر صفر بود، به هم ریختگی و ازهم پاشیدگی درحد اعلی بود و حتی خود بنده احساس نمی کردم این اندازه نابسامانی و از هم گسیختگی در کشور باشد.»

او در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع مذاکرات هسته ای هم اشاره کرد و گفت: «مخالفان دولت از این نکته که دولت نمی‌تواند به خاطر شرایط حساس خیلی از مسائل را بیان کند سو استفاده کرده وبه تخریب دولت می‌پردازند مثال واضح آن جریان مذاکرات هسته‌ای است که دولت به دلیل حساسیت‌ها نمی‌تواند خیلی حرف‌ها را بزند واین عده به دولت حمله می‌کنند.»

به گفته او، این گروه با آنکه می‌داند رهبر ایران در جریان همه جزئیات مذاکرات هسته ای قرار دارد، باز هم همایش دلواپسان و جشن شکست مذاکرات برپا میکند.

اشاره او به برپایی همایش دلواپسیم توسط گروهی از محافظه کاران منتقد دولت بود که در آن انتقادات تندی نسبت به مذاکرات هسته ای ابراز شد.

نجفی همچنین در حاشیه این مراسم گفت که قرار است اصلاح طلبان در انتخابات آینده مجلس ایران، با لیست واحد شرکت کنند.
XS
SM
MD
LG